Łukasz Klimaniec

Bielsko-Biała: Ale warunki! Nowa komenda policji została oficjalnie otwarta

W nowej komendzie jest nowocześnie i przestronnie. Na zdjęciu miejsce oficerów dyżurnych Fot. FOT. Łukasz Klimaniec W nowej komendzie jest nowocześnie i przestronnie. Na zdjęciu miejsce oficerów dyżurnych
Łukasz Klimaniec

Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji, wczoraj dokonał oficjalnego otwarcia nowej Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Bielscy policjanci zyskują najnowocześniejszą komendę w Polsce. Obiekt imponuje rozmachem, funkcjonalnością i wykończeniem. W nowej siedzibie są m.in. 25-metrowa kryta strzelnica, hala sportowa, w której można grać w siatkówkę czy koszykówkę, bogato wyposażona siłownia oraz bufet.

- Polska policja w Bielsku-Białej będzie miała znakomite warunki do tego, by dbać o bezpieczeństwie mieszkańców - mówił wczoraj minister.

W budynku głównym są pomieszczenia dla bielskiego wydziału katowickiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji, a także wydziałów Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, m.in. Wydział Techniki Operacyjnej, Wydział Konwojowy czy policyjna Izba Dziecka. Są pomieszczenia dla osób zatrzymanych, obsługujące komisariaty w Cieszynie, Pszczynie i Bielsku-Białej. W drugim budynku jest miejsce dla regionalnej siedziby przewodników psów służbowych oraz - już wyposażona - stacja obsługi pojazdów.

W dalszej części:

 • Na co zwrócił uwagę komendant Szymczyk
 • Dlaczego komenda w Bielsku była bardzo potrzebna
 • Kto od początku nadzorował budowę
Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Łukasz Klimaniec

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.