Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

JAK

Bielsko-Biała: Motocrossowcy rozjeżdżają górskie ścieżki rowerowe na Dębowcu i Szyndzielni

Bielsko-Biała: Motocrossowcy rozjeżdżają górskie ścieżki rowerowe na Dębowcu i Szyndzielni Fot. KMP w Bielsku-Białej
JAK

Jeśli nic się nie zmieni, to motocykle zniszczą bielski kompleks Enduro Trails. Rowerzyści są wściekli, a policjanci nakładają mandaty.

Kiedy widzę ich na ścieżkach, to mi się przysłowiowy nóż w kieszeni otwiera - tak Paweł Zyzański, operator górskich ścieżek rowerowych Enduro Trails w Bielsku-Białej, komentuje pojawianie się motocrossowców na unikalnych w regionie trasach przeznaczonych wyłącznie dla rowerów.

Cykliści mają świadomość, że jeśli nic się nie zrobi, to za jakiś czas motocrossowcy po prostu rozjeżdżą ścieżki i setki tysięcy złotych zostanie wyrzuconych w błoto, a mnóstwo pracy pójdzie na marne.

Górskie ścieżki Enduro Trails zostały zbudowane za pieniądze pochodzące z budżetu obywatelskiego. Teren kompleksu obejmuje masywy Koziej Góry, Szyndzielni, a także Dębowca i Cybernioka. Składa się z 10 górskich ścieżek rowerowych-zjazdowych o czterech stopniach trudności i łącznej długości 20,5 km. Najpierw powstały cztery górskie ścieżki o długości w sumie 9,1 km, czyli Stefanka, Twister, Stary Zielony oraz DH+. Natomiast w tym roku otwarto sześć kolejnych tras m.in. Cyganka, Cygan, Kamieniołom, Gondola.

W dalszej części:

 • Kiedy po raz pierwszy zniszczono trasy
 • Jacy motocykliści rozjeżdżają stoki i trasy
 • Jakie mandaty nakładają na motocrossowców policjanci
Pozostało jeszcze 55% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

JAK

Komentarze

16
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

H

Typowe pizdy na motorach odkręcić manetkę i kozaczyć przed ludźmi jaki to jestem z********. I szpan że dałem wooow 40 tysi. O k**** a pomyśl że rower dla którego te ścieżki zostały zrobione kosztuje np 15 tysi a czasem nawet j więcej.
Banda debili co poszpanuja po lesie w potem na skwerku jeżdżą pół dnia w te i wewte żeby się laski patrzyły.

xyz

Tylko miętkie fajki śmigają po przygotowanych rowerowych trasach motorami, bo w nieprzygotowanym terenie trzeba umić latać. A tak to każda pierdoła będzie fifarafa... leszcze!

Adam S

Bardzo duża społeczność włożyła dużo serca, czasu, wysiłku w projekt który od początku był skierowany do urzytkownikow rowerów. Ich intencja było zbudowanie wspaniałego miejsca dla osób które kochają jazdę na rowerach górskich. Ścieżki nie nadają się na jazdę motorem. To je niszczy. Ja rozumiem, że ktoś może czerpać z dewastacji radość, satysfakcję. Przypomina mi to scenę z plaży. Ktoś buduje pół dnia zamek z piasku, a przypadkowy dzieciak który przechodząc dostrzegł budowle z rozbiegu w niego skacze. Żal ....... do takich dzieciaków bym porównał tych co tam jeżdżą - niewychowane dzieciaki ...... żal

Popieram popieracza

Noo jakieś zawody Hard Enduro by się przydały w okolicy

A

Popieram......... Oczywiście motocyklistów

I tak nie wygracie cebulaki

Nieoznakowane XD kto rejestruje enduro do lasu wiedząc że pierwszy podjazd skrzywi rejestracje. A po drugie jak taki to duży problem to też se kupcie i jeździjcie :* . Nie? No to nie TO Nie miejcie bólu czterech liter o to że ktoś ma i udając że was to obchodzi bo równie dobrze każde wycinki w lasach też muszą być karane za niszczenie terenu a sprzęty jakie tam wjeżdżają robią nie mały syf już nie mówiąc że durna Piła spalinowa wam nie przeszkadza a czasem cichszy motor w czterosównie jest gorszy niż jakakolwiek bomba

Marian J. Cichoń

Całe pasmo Szyndzielnia - Klimczok - Błatnia jest objęte plagą motocyklistów szalejących na swoich nie oznakowanych motorach. Na Błatni wręcz wyją płosząc ludzi i zwierzęta. Rozjeżdzają łąki i ścieżki.
A jest to obszar Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego ze strefami NATURA 2000. Kogo to obchodzi ?
Najmniej nadleśnictwa w Brennej i w Bielsku Wapienicy.

bbc

Trzeba się skrzyknąć i każdemu złapanemu sprawić ekstra łomot. Do tego wybebeszyć mu maszynę tak żeby na piechotę wracał do domu pchając ją (o ile po łomocie da radę iść). Bandytę trzeba traktować jak bandytę inaczej będzie tylko gorzej.

Alinka

Kijek w szprychy i konfiskata sprzętu

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.