Bielsko-Biała. Stadion i rozkopana ulica Żywiecka. Remont drogi przeszkadza w organizacji meczów

Czytaj dalej
Fot. FOT. Łukasz Klimaniec
Łukasz Klimaniec

Bielsko-Biała. Stadion i rozkopana ulica Żywiecka. Remont drogi przeszkadza w organizacji meczów

Łukasz Klimaniec

Bielsko-Biała: Rozkopana ulica Żywiecka na odcinku bezpośrednio przy Stadionie Miejskim ma być przejezdna w czasie rozgrywanych w mieście mistrzostw świata U-20.

Bielski stadion jest twierdzą nie do zdobycia, ale tylko dla... kibiców, bo ze względu na deficyt miejsc parkingowych i remont ulicy Żywieckiej przy Stadionie Miejskim dotarcie na trybuny jest nie lada wyczynem – pisaliśmy po sobotnim meczu (czyli 2 marca 2019) Podbeskidzia ze Stalą Mielec. Utrudnienia dają się we znaki nie tylko kibicom, ale przede wszystkim mieszkańcom – kierowcom oraz pieszym. Rozkopana połowa jezdni, wprowadzone zwężenia, objazdy, zakazy ruchu pieszego na kilku odcinkach – to powoduje duże kłopoty z poruszaniem się. Tymczasem już w maju na bielskim stadionie zostaną rozegrane mecze mistrzostw świata U-20.

– Tak naprawdę przed nami są dwa wyzwania – przyznaje Adam Ruśniak, zastępca prezydenta Bielska-Białej. Przypomina, że już 26 marca na Stadionie Miejskim zostanie rozegrany towarzyski mecz reprezentacji do lat 20 Polska – Niemcy. – Wiemy już, że do tego meczu prac wokół stadionu nie uda nam się dopiąć tak jakbyśmy chcieli – przyznaje.

Głównym celem jest przygotowanie odcinka ul. Żywieckiej w bezpośredniej odległości stadionu. Chodzi o około 700-metrowy fragment tej drogi, między ul. Stojałowskiego a ul. PCK. Ten odcinek w maju wraz z rozpoczynającymi się mistrzostwami U-20 ma być przejezdny – kierowcy pojadą wygodnie w obu kierunkach.

Wojciech Waluś, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej wyjaśnia, że prace prowadzone są na całym odcinku ul. Żywieckiej, ale najbardziej zaawansowane w części drogowej są przy kościele w Białej, w rejonie ulic Stojałowskiego i Lipnickiej. Tam właśnie kończą się roboty związane z wymianą przykrycia potoku Niwka.

– Część prac została wykonana w 2018 roku przy okazji modernizacji ul. Stojałowskiego, a cześć odbywa się teraz. To gardłowe miejsce, które jest istotne dla płynności ruchu w dojeździe do stadionu. Wykonawca koncentruje się teraz na tym, ale też na realizacji drugiej połowy jezdni na odcinku między stadionem a ul. Stojałowskiego – dodaje szef MZD.

Jednocześnie trwają prace na terenie przy ul. Rychlińskie-go, na którym – po wyburzenie budynków po komendzie miejskiej policji – powstanie parking. Do czasu mistrzostw U-20 teren parkingu zostanie utwardzony, dostatecznie przygotowany do zostawienia na nim samochodów i oświetlony. W Ratuszu zapewniają, że niezbędne prace zakończą się przed rozpoczęciem turnieju FIFA U-20.

Łukasz Klimaniec

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.