Łukasz Klimaniec

Bielsko-Biała świeci się najpiękniej! Miasto wygrało plebiscyt "Świeć się z Energą"

Tegoroczną nowością były świąteczne figury Bolka i Lolka na placu Wojska Polskiego Fot. FOT. Łukasz Klimaniec Tegoroczną nowością były świąteczne figury Bolka i Lolka na placu Wojska Polskiego
Łukasz Klimaniec

Bielsko-Biała zwyciężyło w 11. edycji plebiscytu „Świeć się z Energą”. W finale otrzymało 14 235 głosów i po raz trzeci w historii plebiscytu zdobyło tytuł „Świetlnej stolicy Polski”.

Plebiscyt w ramach akcji „Świeć się z Energą” organizowany jest od 11 lat. W tym roku wzięło w nim udział aż 175 miast, a oddano w nim ponad 67 tys. głosów. Bielsko-Biała okazało się bezkonkurencyjne – wielka mobilizacja bielszczan w mediach społecznościowych w ostatnim dniu konkursu pozwoliła miastu zdobyć 14 235 głosów i tytuł „Świetlnej stolicy Polski”.

– To historyczny moment, bo jako pierwsze miasto zdobyliśmy tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” po raz trzeci – przyznał Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej. – Serdecznie dziękuję mieszkańcom i przyjaciołom naszego miasta za tysiące głosów, które pozwoliły nam zwyciężyć – dodał.

Bielsko-Biała po raz pierwszy triumfowało w tym plebiscycie w 2013 r. W 2014 r. wygrało drugi raz.

Tym razem internauci szczególnie docenili w tej edycji piękno i rozmach świątecznych instalacji świetlnych nad Białą. Do udekorowania miasta użyto aż 600 różnych elementów. Efektowne dekoracje ozdobiły główne arterie, nad uliczkami starówki rozwieszono łańcuchy świetlne, a podczas świątecznych spacerów można było podziwiać kolorowe, bożonarodzeniowe motywy. W mieście stanęły cztery sztuczne choinki – na placach Chrobrego, Ratuszowym i Opatrzności Bożej, a także na Rynku. Naturalne drzewka można było podziwiać na placach św. Mikołaja, Wojska Polskiego, Żwirki i Wigury, w rejonie Teatru Lalek Banialuka i przed Domem Kultury Włókniarzy.

Atrakcją były świąteczne przestrzenne figury Reksia oraz Bolka i Lolka, drzewko świetlne w sąsiedztwie fontanny z Reksiem, świetlne anioły, dekoracja fontanny przed Teatrem Polskim i drewniana szopka z iluminacją przy ul. Orkana.

Bielsko-Biała zwyciężyło najpierw w etapie wojewódzkim, a następnie zdobyło pierwsze miejsce wśród 16 miast – finalistów. Wyróżnienia wiążą się z przekazaniem nagród rzeczowych. Do Bielska-Białej trafi sprzęt AGD o wartości 50 tys. zł (10 tys. zł po etapie wojewódzkim i 40 tys. zł za triumf ogólnopolski) przeznaczony dla potrzebujących. Przekazanie nagród odbędzie się w najbliższych tygodniach.

W ciągu 11 lat akcji do domów dziecka, stowarzyszeń i ośrodków pomocy społecznej trafiło kilkaset energooszczędnych urządzeń AGD – pralki, lodówki, zmywarki czy kuchenki. Łączna wartość wsparcia Grupy Energa to ponad 1 mln zł.

Łukasz Klimaniec

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.