Bielsko-Biała: Wyrok dożywocia za zabicie 23-letniego Michała K. dla Łukasza S. i Leszka J.

Czytaj dalej
Fot. Materiały Policji
Andrzej Drobik

Bielsko-Biała: Wyrok dożywocia za zabicie 23-letniego Michała K. dla Łukasza S. i Leszka J.

Andrzej Drobik

Na dożywocie skazał bielski Sąd Okręgowy dwóch mężczyzn, którzy w 2016 roku w brutalny sposób zamordowali 23-letniego Michała K. Zabójcy Łukasz S. oraz Leszek J. zabili młodego mężczyznę dla kilkudziesięciu tysięcy złotych.

– Strony mogą się odwołać od wyroku do Sądu Apelacyjnego w Katowicach. Została już złożona pierwsza zapowiedź apelacji. To wniosek jednego z obrońców o sporządzenie uzasadnienia wyroku – poinformowała sędzia Iwona Baran, szefowa wydziału karnego Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej.

Do brutalnego morderstwa doszło w nocy z 1 na 2 kwietnia 2016 r. Łukasz S. i Leszek J. zwabili 23-latka w odludne miejsce w Ustroniu, ogłuszyli, a później zabili. Posłużyli się m.in. młotkiem, którym zadali ofierze wiele ciosów w głowę.

Ciało mężczyzny mordercy zakopali w przygotowanym wcześniej dole niedaleko Dębowca na Śląsku Cieszyńskim.

Po zabójstwie Łukasz S. ukradł należące do ofiary 31 tys. zł i wypłacił 5 tys. zł Leszkowi J. Starszy z morderców spotkał się nawet z matką zamordowanego Michała i ofiarował jej pomoc w znalezieniu syna.

Mężczyźni zostali zatrzymani przez policję w grudniu 2016 roku. Młodszy przyznał się do morderstwa i wskazał miejsce ukrycia zwłok.
Jak poinformowała Iwona Baran, w stosunku do Łukasza S. sąd przyjął, iż dopuścił się on zbrodni zabójstwa z rozbojem.

– Leszek J. popełnił zbrodnię w wyniku motywacji, która zasługuje na szczególne potępienie – powiedziała sędzia Iwona Baran.
Łukasz S. będzie mógł się starać o warunkowe przedterminowe zwolnienie dopiero po odbyciu co najmniej 30 lat kary.

Obaj skazani mają też obowiązek naprawienia szkody przez zapłatę 31 tys. zł na rzecz rodziców Michała K. oraz zapłaty zadośćuczynienia na rzecz matki pokrzywdzonego po 100 tys. zł.

Bielski Sąd Okręgowy skazał w tej sprawie także Sebastiana K. na dwa lata więzienia za składanie fałszywych zeznań, które zapewniły alibi Łukaszowi S. na noc dokonania zabójstwa.

Andrzej Drobik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.