Łukasz Klimaniec

Bielszczanie zebrali aż 21 tys. par klapków dla dzieci z Gambii

Klapki dla dzieci z Gambii przed transportem musiały zostać posegregowane według rozmiarów Fot. FOT. Łukasz Klimaniec Klapki dla dzieci z Gambii przed transportem musiały zostać posegregowane według rozmiarów
Łukasz Klimaniec

Ponad 21 tys. par klapków, jakie zebrano w ramach akcji „Klapki dla Gambii” zostanie dziś w Bielsku-Białej zapakowanych do kontenera, którym popłyną z Gdańska do Afryki.

Aż 21 tys. par klapków zebrano podczas drugiej edycji akcji „Klapki dla Gambii”. Przedsięwzięcie zorganizowane przez Koło Naukowe Horyzont przy bielskiej Akademii Technicz-no-Humanistycznej przerosło wszelkie oczekiwania.

- To nie myśmy wymyślili klapki, to bieda wymyśliła klap-ki. My tylko to zauważyliśmy - mówi dr Maciej Kalarus, opiekun Koła Naukowego Horyzont.

Przed rokiem w ramach premierowej odsłony akcji zebrano 680 par klapków, które zostały zawiezione do Gambii i rozda-ne. Wówczas w ich zbieranie włączyły się dwa zaprzyjaźnione ze studentami przedszkola. W tym roku w przedsięwzięciu wzięło udział ponad 300 placówek szkolno-przedszkolnych z Bielska-Białej i okolic, a także 50 z innych części kraju. Ludzie przysyłali też klapki pocztą lub kurierem.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Klimaniec

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.