Biskupi Uniwersytet Ludowy ma się nadal bardzo dobrze

Czytaj dalej
Fot. nadesłane przez Technikum nr 2
Aleksander [email protected]

Biskupi Uniwersytet Ludowy ma się nadal bardzo dobrze

Aleksander [email protected]

W Technikum nr 2 w Chojnicach nie zapomniano o pomyśle wykładów i spotkań w ramach BUL. Chętnych do słuchania ekspertów nie brakuje.

Tym razem uczniowie, rolnicy i zainteresowani mieli okazję wysłuchać prof. dr hab. inż. Romana Łyszczarza z Pracowni Łąkarstwa w Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. - Tematem wystąpienia była ocena wartości rolniczej łąk i pastwisk i ich renowacja z wykorzystaniem autorskich mieszanek siewnych. Profesor w bardzo ciekawy sposób przedstawił zagadnienia związane z użytkowaniem łąk i pastwisk - relacjonuje Kamil Trzebiatowski, dyrektor Technikum nr 2 w Chojnicach, w którym to odbywają się zajęcia w ramach Biskupiego Uniwersytetu Ludowego. - Uświadomił rolników, uczniów oraz zaproszonych gości, jak wiele czynników wpływa na opłacalność produkcji w gospodarstwie rolnym wynikających z doboru gatunków w runi oraz prowadzenia odpowiedniej technologii uprawy.

I wcale nie było nudno, gdyż wykładowca zaprezentował szereg mieszanek siewnych, które sam komponuje. Podkreślał głównie ich skład botaniczny.

- Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowanie rolników powiatu chojnickiego, którzy zaprosili profesora do swoich gospodarstw w celu poprawy zdolności produkcyjnych łąk - dodaje Trzebiatowski.

BUL działa w Chojnicach już ponad 20 lat i jest jednym z nielicznych w kraju. Patronuje mu biskup Ryszard Kasyna.

Aleksander [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.