Tomasz Maleta

Bitwa białostocka

Tomasz Maleta Fot. Wojciech Wojtkielewicz Tomasz Maleta
Tomasz Maleta

I mamy kolejną odsłonę prawną konfliktu politycznego, który od dwóch lat rozgrywa się na linii prezydent - większościowy klub radnych PiS.

Jeszcze sąd administracyjny nie wyznaczył terminu rozprawy w sprawie skargi absolutoryjnej prezydenta na decyzję Regionalnej Izby Obrachunkowej, a już ciężki orzech do zgryzienia będzie miał sąd pracy. To do niego Tadeusz Truskolaski poskarżył się na obcięcie mu przez radnych pensji o prawie o 4 tys.

Bez względu na to, jaki będzie wyrok w obu sprawach, na pewno do końca kadencji nie należy spodziewać się zakopania topora wojennego. A ponieważ trudno oczekiwać, by któraś ze stron wywiesiła białą flagę, będziemy świadkami eskalacji animozji.

Z jednej strony może o tym świadczyć przyjęcie przez okręgowy zjazd PiS-u uchwały krytykującej politykę Tadeusza Truskolaskiego, z drugiej - zaproponowany przez prezydenta budżet na 2017, który dla radnych będzie nie lada wyzwaniem.

Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.