Blisko 200 wydarzeń w Spodku i MCK, to ramówka obu hal od września do grudnia [PROGRAM]

Czytaj dalej
Fot. mat. prasowe
Justyna Przybytek - Pawlik

Blisko 200 wydarzeń w Spodku i MCK, to ramówka obu hal od września do grudnia [PROGRAM]

Justyna Przybytek - Pawlik

145 wydarzeń w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i 30 imprez w Spodku – to ramówka Spodka i MCK na sezon jesień/zima 2016. Według szacunków zarządcy katowickich obiektów, firmy PTWP Event Center, w zaplanowanych do końca roku wydarzeniach w obu halach może wziąć udział nawet 250 tysięcy osób.

– Od momentu przejęcia zarządzania Spodkiem i MCK w Katowicach w maju konsekwentnie realizujemy założone cele: z największą troską dbamy o obiekty, które są własnością miasta, dążymy do obniżenia kosztów ich utrzymania, staramy się pozyskać wydarzenia o dużym rozmachu i skali, chcemy istotnie zwiększyć liczbę odbywających się w obiektach imprez, a także staramy się budynki „otwierać” – oferować mieszkańcom miasta i regionu różne aktywności na co dzień – na basenie, sali gimnastycznej czy lodowisku – mówi Wojciech Kuśpik, prezes PTWP Event Center.

W ramówce Spodka i MCK w okresie od września do grudnia 2016 znalazło się blisko 200 wydarzeń. W Spodku będą to m.in.: imprezy rozrywkowe, mecze i koncerty. Szacowana liczba gości, którzy wezmą w nich udział wynosi ok. 105 tysięcy osób. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach do końca roku przeważać będą szkolenia, kongresy, konferencje, spotkania i targi, w których łącznie udział weźmie ok. 145 tysięcy gości.

Koncerty w Spodku, kongresy w MCK

Wśród zaplanowanych imprez są m.in. Mecz Gwiazd Siatkówki, 40 lecie zespołu Kombi, Rawa Blues Festival, Gala MMA, koncerty, które zagrają: KULT, Sylwia Grzeszczak, Alter Bridge, Jan Michel Jarre, muzyki filmowej oraz imprezy takie jak Mayday, Tribute to Michael Jackson, Disney on Ice – 100 lat magii Disneya, a także różne odsłony targów Silesia Bazaar, Katowice Tattoo Konwent, Śląskie Targi Książki, VI Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw i branżowe targi – kosmetyczne, ślubne, medyczne.

– Naszą ambicją jest, by Spodek i MCK w Katowicach były najlepszym kompleksem kongresowym w kraju pod kątem jakości i sprawności zarządzania. Dążymy do tego, by uwzględniając jego specyfikę i miejsce na rynku, Spodek stał się czołową areną wydarzeń muzycznych i sportowych średniej wielkości – mówi Marcin Stolarz, wiceprezes PTWP Event Center.

Ślizgawka w Spodku od października

Jednocześnie zarządca chce wypromować też obiekty znajdujące się przy Spodku, a więc basen, lodowisko i salę gimnastyczną, z których korzystać można na co dzień. Jak przypominają przedstawiciele PTWP EC basen w Spodku czynny jest codziennie, natomiast od września będzie tu też działała szkoła pływania dla niemowlaków oraz odbywały się zajęcia z aqua aerobiku. Sala gimnastyczna Spodka pusta jest rzadko, korzystają z niej uczniowie w ramach lekcji wychowania fizycznego, katowickie kluby, a także firmy i osoby prywatne. W harmonogramie zajęć do zagospodarowania pozostały pojedyncze godziny w tygodniu oraz soboty i niedziele.

Ucieszą się natomiast fani jazdy na łyżwach, bo od października ruszają ślizgawki w Spodku. Zostaną zainaugurowane 1 i 2 października.

Wracają wycieczki po Spodku z przewodnikiem

- Program ślizgawek w każdą sobotę i niedzielę zakłada godzinne sesje od 10:30 do 20:30 z przerwami na czyszczenie lodu. Lodowisko będzie też dostępne w powszednie dni tygodnia w godz. 17:30 – 20:00. Dla klubów amatorskich przewidziano godziny późnowieczorne, a dla zawodowego GKS Katowice według ustalonego harmonogramu treningowego i meczowego – zapowiadają przedstawiciele operatora.

Także od października, w każdą niedzielę, będzie okazja zwiedzać Spodek z przewodnikiem. Trasa zwiedzania obejmie m.in.: salę gimnastyczną, przejście przy basenie, lodowisko, halę główną, wejście na najwyższy punkt hali, salon super-VIP, lożę VIP i salę bingo. Przewodnik po Spodku będzie oprowadzał grupy w godzinach: 12:00, 13:30, 15:00, 16:30.

*Trąba powietrzna w Chorzowie ZOBACZ NOWE WIDEO I ZDJĘCIA
*Wakacje przedłużne. To prezent MEN dla uczniów
*Pielgrzymka kobiet do Piekar Ślaskich 2016 ZDJĘCIA + WIDEO
*Dzieci zasypiają w każdych warunkach NAJŚMIESZNIEJSZE FOTKI
*Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
*W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

Justyna Przybytek - Pawlik

Dziennikarka Dziennika Zachodniego oraz portalu dziennikzachodni.pl. Redaktor tygodnika miejskiego "Kocham Katowice" oraz serwisu katowice.naszemiasto.pl Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Katowiczanka. Fanka podróży krótkich i długich, jazdy na rowerze, spacerów i dobrych książek. Z Dziennikiem Zachodnim związana od 2007 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.