Bogusław Kaczyński pożegnany z honorami

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Jakubowski
Tomasz Skłodowski

Bogusław Kaczyński pożegnany z honorami

Tomasz Skłodowski

Bogusław Kaczyński, wybitny krytyk i popularyzator muzyki klasycznej, spoczął na warszawskich Powązkach. Żegnała go rodzina oraz artyści i politycy.

Decyzją ministra kultury prof. Piotra Glińskiego pogrzeb Bogusława Kaczyńskiego miał charakter państwowy. W kościele św. Karola Boromeusza wystawiono urnę z prochami zmarłego, a w imieniu państwa polskiego pożegnał go minister kultury i dziedzictwa narodowego. Prof. Gliński podkreślił, że zmarły Bogusław Kaczyński wywarł wielki wpływ na społeczny odbiór muzyki klasycznej. – Był niestrudzonym popularyzatorem wielkiej sztuki i polskiego dorobku – powiedział prof. Piotr Gliński.

Bogusław Kaczyński zmarł 21 stycznia w wieku 73 lat

W kondukcie pogrzebowym odprowadzającym urnę z prochami zmarłego do miejsca spoczynku w Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach było wielu artystów, dziennikarzy i polityków.
Do uczestników pogrzebu list wystosował prezydent Andrzej Duda: „Nieczęsto pojawiają się ludzie tak bardzo rozmiłowani w sztuce, że ich uczucie udziela się innym, dodaje sił w osobistych poszukiwaniach tego, co szlachetne, autentyczne, wartościowe. Wiadomość o tej śmierci przyjąłem z prawdziwym żalem” – napisał prezydent o zmarłym.

Prezydent pośmiertnie odznaczył Kaczyńskiego Krzyża Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski „w uznaniu wybitnych zasług dla kultury narodowej”.

Autor: Tomasz Skłodowski

Tomasz Skłodowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.