Boiska w Białymstoku. Rok myślenia i nic. Radny daje pomysł

Czytaj dalej
Fot. Polskapress
Tomasz Mikulicz

Boiska w Białymstoku. Rok myślenia i nic. Radny daje pomysł

Tomasz Mikulicz

I już drugi raz pisze do urzędników. Chce powstania witryny ze spisem boisk i numerami, pod którymi byśmy je rezerwowali

Kiedy w czerwcu Sebastian Putra z PiS pisał o tym do władz miasta został źle zrozumiany. Odpisano mu, że tworzenie elektronicznego systemu wynajmu boisk oznacza koszty i potrzebę zatrudnienia w szkołach dodatkowych pracowników.

A Putrze chodziło tylko o to, by miasto stworzyło stronę internetową, na której każdy mógłby znaleźć m.in. spis wszystkich miejskich boisk, zdjęcia muraw oraz numery do osób, które odpowiadałyby za wynajem.

- Oczywiście jak każda strona informacyjna, aby ułatwiać życie użytkownikowi potrzebna jest wyszukiwarka oraz opcja filtrowania, gdzie mieszkaniec będzie mógł przede wszystkim wskazać osiedle, na jakim jest zainteresowany wynajmem, dyscyplinę którą chce uprawiać oraz godzinę, w jakiej chce je wynajmować - doprecyzowuje Putra w ponownej interpelacji, którą właśnie złożył.

Miasto już od ponad roku tworzy regulamin korzystania z miejskich boisk

Miasto już od ponad roku pracuje nad regulaminem korzystania z boisk miejskich, szczególnie tych przyszkolnych. Wiosną PO przygotowała projekt uchwały, zakładający powstanie portalu, za pomocą którego każdy mógłby zarezerwować sobie miejską murawę. I zapłacić 1 zł za półtorej godziny wynajmu. Nie poparły tego jednak ani większościowe w radzie miasta PiS, ani władze Białegostoku.

Pomysł Sebastiana Putry ma być wyjściem z impasu. Radny uważa zresztą, że aplikacja zaproponowana przez PO jest na tę chwilę narzędziem zbyt zaawansowanym i zanim zostałaby stworzana minęłyby kolejne miesiące, a nawet lata.

Natomiast witryna, o której mówi powstałaby szybko siłami informatyków z magistratu. Miasto już dziś dysponuje danymi, które byłyby umieszczone na stronie. A dyrektorzy szkół na prośbę radnych określili nawet, kiedy murawy przy ich szkołach są zajęte przez uczniów. - To będzie pierwsza tego typu witryną w Polsce - podkreśla radny w interpelacji.

Miasto zastanawia się nad odpowiedzią.

Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.