Bokser Tyson Fury się rozmyślił i jednak kończy karierę

Czytaj dalej
Fot. JM HAEDRICH/SIPA
opl/PAP

Bokser Tyson Fury się rozmyślił i jednak kończy karierę

opl/PAP

Mistrz świata organizacji WBC Tyson Fury, zaledwie trzy dni po ogłoszeniu powrotu na ring, zadeklarował, że definitywnie kończy karierę. Brytyjski pięściarz decyzję przekazał w dniu swoich 34. urodzin.

Ta deklaracja ponownie przeniosła Fury'ego na sportową emeryturę. Jeszcze we wtorek utrzymywał, że wraca do boksu, aby rozpocząć przygotowania do walki ze swoim rodakiem Derekiem Chisorą. Pojedynek miał być częścią jednej z dwóch trylogii. Drugą miał "napisać", mierząc się z Amerykaninem Deontayem Wilderem.

Fury, niepokonany w ringu, zremisował swoją pierwszą walkę właśnie z Wilderem o tytuł WBC w 2018 roku. W późniejszych pojedynkach wygrał z Amerykaninem w 2020 i 2021 roku. Chisorę pokonał w pierwszych latach głośnej kariery - w 2011 roku na punkty, a w 2014 przez nokaut.

Brytyjczyk w kwietniu, po pokonaniu swojego rodaka Dilliana Whyte'a na stadionie Wembley, przekazał, że obiecał żonie przejście na sportową emeryturę. To wyznanie wydaje się w końcu nabierać mocy. A jeszcze niedawno wydawało się, że panującemu mistrzowi wagi ciężkiej WBC przede wszystkim zależało na walce o unifikację tytułów ze zwycięzcą pojedynku między Ukraińcem Ołeksandrem Usykiem, posiadaczem pasów WBA, IBF i WBO, a Brytyjczykiem Anthonym Joshuą. To wydarzenie zostało zaplanowane na 20 sierpnia w Arabii Saudyjskiej.

Fury stoczył w karierze 33 zawodowe walki, z czego 32 wygrał, a jedną zremisował z Doentayem Wilderem.

opl/PAP

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.