Borys Szyc nadal nie może wrócić na plan filmu o Tadeuszu Kantorze

Czytaj dalej
Paweł Gzyl

Borys Szyc nadal nie może wrócić na plan filmu o Tadeuszu Kantorze

Paweł Gzyl

Wszystko wskazuje na to, że niegospodarność producenta wstrzymuje sfinalizowanie powstania fabularnego obrazu o legendarnym artyście z Krakowa.

Dokończenie filmu „Kantor. Nigdy już tu nie powrócę” nadal stoi pod znakiem zapytania. Mimo przekazania na ten cel specjalnej dotacji przez Narodowy Instytut Wizualny podlegający Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ciagle brakuje funduszy na realizację ostatnich zdjęć.

– Sytuacja ta wynika z niepoważnego podejścia do tematu ze strony producenta – Anny Drozd ze Studia Rewers. Wykazuje się ona zadziwiającą niegospodarnością. Dotacja, którą firma otrzymała od ministerstwa na dokończenie zdjęć, została przekazana na pokrycie części dotychczasowych długów powstałych podczas realizacji filmu. Teoretycznie ostatnie zdjęcia powinny zostać zrealizowane na początku tego roku – ale na razie nic o tym nie wiadomo – powiedziała nam Marta Barańska, agentka Borysa Szyca, grającego rolę Tadeusza Kantora.

Czytaj więcej:

 • Kiedy zaczęły się kłopoty z filmem?
 • Wynagrodzenia za swą pracę nie otrzymała nawet ekipa, w tym również aktorzy, którzy zapowiadali wniesienie sprawy do sądu?
Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Paweł Gzyl

Dziennikarz Działu Kultura Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego. Muzyka, film, książka. 


 


Moja kariera: 


Zaczynałem w drugiej połowie lat 80. w magazynie muzycznym "Non Stop", potem pisałem do kolejnych wydawnictw tego typu - "Rock & Roll" i "Music Globe". Na początku lat 90. zostałem dziennikarzem "Tygodnika Małopolska" wydawanego przez "Solidarność" w Krakowie. Potem pisałem do "Tygodnika AWS", który powstał w miejsce tegoż periodyku. 


Od 2001 roku piszę do "Dziennika Polskiego", a od 2011 - również do "Gazety Krakowskiej". Specjalizuję się w wywiadach z gwiazdami show-biznesu - piosenkarkami, aktorkami, prezenterkami telewizyjnymi. Zapowiadam koncerty i premiery filmowe, piszę recenzje płyt. 


Moją pasją jest nowoczesna muzyka elektroniczna. Piszę o niej do serwisu internetowego "Nowa Muzyka". 


 Moje teksty: 


https://plus.dziennikpolski24.pl/iza-krzan-zeby-pracowac-w-mediach-trzeba-miec-do-siebie-duzy-dystans/ar/c13-16795215


https://plus.dziennikpolski24.pl/piotr-adamczyk-roznorodnosc-rol-i-miejsc-w-ktorych-pracuje-daje-mi-najwieksze-spelnienie/ar/c13-16700659


https://plus.dziennikpolski24.pl/joanna-kulig-ludzie-czesto-wstydza-sie-tego-co-tak-naprawde-jest-ich-atutem/ar/c13-16647327


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.