Bracia Kurscy: O dwóch napastnikach przeciwnych drużyn

Czytaj dalej
Fot. Sylwia Dąbrowa/Polska Press
Dorota Kowalska

Bracia Kurscy: O dwóch napastnikach przeciwnych drużyn

Dorota Kowalska

Bracia Kurscy to dzisiaj jedni z najbardziej wpływowych Polaków. Każdy z nich ma swoją grupę zwolenników i zażartych wrogów. Nie grają do tej samej bramki - są symbolem podziałów toczących polskie społeczeństwo

Nie lubią o sobie rozmawiać. Rzadko komentują swoje wypowiedzi. Są w końcu braćmi, chociaż grają w przeciwnych drużynach.

Młodszy z braci - Jacek - stoi na czele telewizji publicznej mocno sprzyjającej władzy, starszy - Jarosław - kieruje medium, które chyba najbardziej tę władzę krytykuje. Przed wyborami „Gazeta Wyborcza” rozda specjalne wydanie dziennika, który Jarosław Kurski nazywa „Gazetą Przedwyborczą”. - Niech ludzie w prostych słowach dowiedzą się, jak kłamie TVPiS, o zapaści w służbie zdrowia, o finansowaniu ojca Rydzyka, o klapie programu „Mieszkanie+ - mówi.

Bracia od lat są symbolem podziałów toczących polskie społeczeństwo.

W dniu, w którym Jacek zasiadał w fotelu prezesa TVP, Jarosław demonstrował na Woronicza. Otwarcie atakował obecną władzę. - Nie wszyscy Kurscy są do kitu - mówił.

Dziennikarze pytali potem o te słowa drugiego brata - Jacka.

- To rzeczywiście bolesne. To już kolejny atak brata na mnie, ale pierwszy tak otwarty, publiczny. Choć inne, zakulisowe, były bardziej przykre - mówi Jacek Kurski. - Uważam, że z moim bratem dzieje się coś złego. Codziennie modlę się za niego. Mama też. Myślę, iż to wynika z tego, że Jarosław nie przepracował utraty statusu jedynaka. Gdy się urodziłem, wdarłem się w jego bezpieczny świat i jako drapieżnik zburzyłem spokój [śmiech]. Wierzę, że więzy rodzinne kiedyś okażą się silniejsze niż polityka - stwierdził prezes TVP.

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Dorota Kowalska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.