Bracia Wolsztyńscy z Górnika Zabrze: Żadna siła nie jest w stanie nas powstrzymać

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Nauka
Arkadiusz Nauka

Bracia Wolsztyńscy z Górnika Zabrze: Żadna siła nie jest w stanie nas powstrzymać

Arkadiusz Nauka

Łukasz i Rafał Wolsztyńscy grają w Górniku Zabrze. Bracia bliźniacy z Knurowa są objawieniem rozgrywek piłkarskiej Lotto Ekstraklasy. Futbol to całe ich życie, a Górnikowi Zabrze, w którym grają, kibicowali od dziecka.

Po raz pierwszy cała Polska usłyszała o nich w meczu Cracovii z Górnikiem Zabrze. Była 62 minuta meczu. Na boisko wchodzi Rafał Wolsztyński dołączając do swojego starszego o 5 minut brata w ataku zespołu z Zabrza. Po niespełna 10 minutach podwyższa prowadzenie Górnika (wcześniej na listę strzelców wpisał się również Łukasz). Bliźniaki z Knurowa wspólnie cieszą się z kolejnej bramki. Ten mecz zapamiętają na długo, bowiem po raz pierwszy zagrali razem w meczu najwyższej klasy rozrywkowej. To było spełnienie marzeń. 23-letni bracia Wolsztyńscy stali się jednym z symboli odrodzenia Górnika Zabrze. Pracowici, ambitni i zdeterminowani. Te cechy zaprowadziły ich z trawnika przed blokiem w Szczygłowicach na ekstraklasowe boiska.

- Jeśli chcesz zostać piłkarzem, musisz przede wszystkim sam bardzo tego chcieć - mówi Łukasz Wolsztyński. - Właśnie to samozaparcie jest kluczem, ale to dopiero pierwszy krok. Musisz dużo nad sobą pracować. Sam trening w klubie to za mało. Jeżeli nie pójdziesz na siłownię, nie pójdziesz gdzieś pobiegać, czy nie zrobisz sobie jakiegoś dodatkowego treningu, to nie jesteś w stanie przeskoczyć pewnego poziomu - przekonuje Łukasz.

- No i mieliśmy też ogromne wsparcie ze strony rodziców - tłumaczy Rafał Wolsztyński. - Tata nas zawsze woził na treningi. Nawet jak gdzieś tam się spóźniliśmy, zaspaliśmy, to zawsze nam pomagał. Wiedzieliśmy, że mamy to wsparcie i dużo nam to dało. To oczywiście zostało do dzisiaj, bliscy wciąż nas wspierają. Dzięki temu nie musimy się o nic martwić. Nawet jeśli z jakichś powodów musielibyśmy zakończyć grę w piłkę, rodzina zawsze pomoże - dodaje.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Arkadiusz Nauka

Dziennikarz. Piszę teksty, zbieram informacje, rozmawiam z ludźmi. Zajmuje się tworzeniem dodatków lokalnych do "Dziennika Zachodniego" - tygodnik Zabrze i tygodnik Ruda Śląska. Dbam też strony lokalne naszemiasto.pl. Jestem jednym z gospodarzy programu @Zachodni Gości

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.