Brakuje goli „Lewego”, by zespół był kompletny

Czytaj dalej
Fot. Bartek Syta
Tomasz Biliński

Brakuje goli „Lewego”, by zespół był kompletny

Tomasz Biliński

Brytyjski „The Times” chwali postawę Polaków w meczu 1/8 finału. W ćwierćfinale zagramy z Portugalią, której dziennikarze pytają o nas Flavio Paixao

Co jeśli Robert Lewandowski odzyska strzelecką formę? - pyta „The Times”. „Wtedy bylibyśmy prawdopodobnie zespołem kompletnym” - odpowiada Łukasz Fabiański, którego słowa cytuje także jeden z największych brytyjskich dzienników.

To echa meczu 1/8 finału mistrzostw Europy. W sobotę Polacy wyeliminowali Szwajcarię i w ćwierćfinale zmierzą się z Portugalią. Szwajcarskie media rozkładają na czynniki pierwsze porażkę swojej drużyny. O Biało-Czerwonych wspominają w kontekście ich radości przed sektorem zajmowanym przez Helwetów. Tabloid „Blick” nazwał to zachowanie prowokacyjnym.

Natomiast brytyjscy dziennikarze zwracają uwagę, że mimo świetnego rezultatu, w drużynie Adama Nawałki zawodzi Lewandowski. „Był najlepszym strzelcem kwalifikacji. Najbardziej płodnym napastnikiem także w Bayernie Monachium. Jednak gracz, który w minionym sezonie Bundesligi strzelił 30 goli we Francji oddał zaledwie dwa strzały na bramkę.” - czytamy.

Brytyjscy dziennikarze nie mają wątpliwości, że bohaterem Polaków był Łukasz Fabiański. Przypomnieli o przydomku, jakie media na Wyspach nadały mu w 2010 roku po serii błędów - „Flappyhandski”, co wzięło się z połączenia słów „flap” (klapa) i „hand” (ręka).

Z kolei portugalskie media... na razie cytują polskie. Na łamach dzienników „A Bola”, „O Jogo” i „Recordu” wypowiadają się Zbigniew Boniek, Łukasz Fabiański Łukasz Piszczek. Analizę Biało-Czerwonych w tym ostatnim tytule zaczął napastnik Lechii Gdańsk Favio Paixao.

- Polska to silny zespół, bardzo dobrze poukładany taktycznie. Portugalia ma lepszych graczy, ale drużynę czeka trudne zadanie. Najwięcej problemów może sprawić Kamil Grosicki - ocenił napastnik. - Słabe strony polskiego zespołu? Nie czuje się dobrze, gdy naciska się jego obronę. Szczególnie Michała Pazdana, znam go, bo wiele razy przeciwko niemu grałem - stwierdził, czym pokazał, że... nieuważnie śledzi losy ekipy Adama Nawałki we Francji.

- W każdym razie spodziewam się wyrównanego meczu. Stawiam na 1:0 dla nas - dodał Portugalczyk w rozmowie z „Recordem”.

Tomasz Biliński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.