Agnieszka Domka-Rybka

Brat posła PiS wygrał konkurs na szefa bydgoskiego oddziału Banku Pocztowego

Kamil  Schreiber ma 29 lat i jest młodszym  bratem posła Łukasza   Schreibera. Funkcję dyrektora oddziału banku objął 23 kwietnia br. Fot. Za goldenline Kamil Schreiber ma 29 lat i jest młodszym bratem posła Łukasza Schreibera. Funkcję dyrektora oddziału banku objął 23 kwietnia br.
Agnieszka Domka-Rybka

29-letni Kamil Schreiber kieruje oddziałem Banku Pocztowego w Bydgoszczy od 23 kwietnia tego roku.

Wakat był wolny, ale nie trwało to długo

- Nie mam nic do tego chłopaka, ponieważ jest wykształcony i podobno wcześniej pracował w bankowości. Jednak jakoś trudno uwierzyć, że tylko on jedyny nadawał się na stanowisko dyrektora oddziału - twierdzi nasz informator (od wielu lat w branży, nazwisko znane redakcji). - Wakat dyrektora zwolnił się wiosną tego roku po tym, jak poprzednia szefowa awansowała jeszcze wyżej w bankowej hierarchii. Ale długo nie trwało zanim znaleziono jej następcę. Gdy usłyszałem nazwisko, od razu miałem jedno skojarzenie. W naszym kraju skojarzenia to przekleństwo, niestety.

„Pomorska” otrzymała oficjalne stanowisko banku w sprawie awansu Kamila Schreibera. - Rekrutacja na stanowisko dyrektora oddziału Banku Pocztowego w Bydgoszczy była oficjalna, zewnętrzna i przeprowadzona zgodnie z wszelkimi procedurami oraz zachowaniem standardów, w tym Kodeksu pracy - wyjaśnia Bartosz Trzciński, rzecznik BP. - Spośród czterech kandydatów, którzy aplikowali na to stanowisko, wybrany został ten w najlepszym stopniu spełniający wymagane kryteria, między innymi w kierunkowym wykształceniu, doświadczeniu zawodowym z obszaru sprzedaży usług bankowo-ubezpieczeniowych, zarządzaniu zespołem oraz najlepiej wykonał zadania postawione przed nim w procesie rekrutacji.

Polityk: - Nie mam z tą sprawą nic wspólnego

Co na temat awansu o rok młodszego brata mówi Łukasz Schreiber, poseł Prawa i Sprawiedliwości z Bydgoszczy?

- Nie mam z tą sprawą nic wspólnego - przekonuje Łukasz Schreiber. - Nie znam nikogo z zarządu Banku Pocztowego, nigdy w nim nie byłem i nawet na początku nie widziałem, że Kamil w ogóle startuje na stanowisko dyrektora oddziału. To była jego samodzielna decyzja. Pochwalił się dopiero na ostatnim etapie rekrutacji. Brat ma 8-letnie doświadczenie w bankowości, jest wykształcony w tym kierunku. Poprzednio, w Alior Banku, miał pod sobą osiem oddziałów. W tej sytuacji nie ma chyba nic dziwnego, że szukając pracy złożył m.in. dokumenty do Banku Pocztowego.

Informacje o karierze zawodowej Kamila Schreibera można znaleźć na jego profilu na www.goldenline.pl.

Ma pozytywne nastawienie

Czytamy tam, że ukończył Wyższą Szkołę Bankową - najpierw zrobił licencjat w Bydgoszczy, a później kontynuował naukę na studiach magisterskich w Toruniu. Pracował w firmie logistycznej, na początku jako przedstawiciel handlowy, a następnie awansował na menagera placówki. Był też zatrudniony w Citibanku Handlowym (przedstawiciel handlowy) oraz Alior Banku (bankier klienta indywidualnego i menager regionu). Wcześniej pracował również jako specjalista ds. sprzedaży w salonie samochodowym. Zna dwa języki: angielski i niemiecki. Z jego umiejętności Goldenline wskazuje m.in.: chęć rozwoju zawodowego i pozytywne nastawienie.

Agnieszka Domka-Rybka

Gdybym nie była tu, gdzie jestem, może prowadziłabym jakąś dużą firmę. Bo w tematyce biznesowej czuję się jak "ryba w wodzie" (i nie ma to żadnego związku z drugim członem mojego nazwiska). Większość moich artykułów dotyczy gospodarki. Choć nieraz, by się "zresetować", sięgam także po tematy społeczne. Od kilku lat prowadzę portal strefabiznesu.pomorska.pl, który jest mi bardzo bliski. Zżyłam się z nim i podglądam go nawet na urlopie - z tęsknoty.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.