Marzena Sutryk

Brawo! Razem zebraliśmy 105 570 801,49 zł

Brawo! Razem zebraliśmy 105 570 801,49 zł
Marzena Sutryk

We wtorek wieczorem na Zamku Królewskim w Warszawie Jurek Owsiak ogłosił, ile ostatecznie zebrała w tym roku WOŚP. Padł kolejny rekord. Rok temu zebrano 72,6 mln zł, a teraz o ok. 33 mln więcej.

– Ja i cała nasza Fundacja wiedzieliśmy o tym już od kilku dobrych dni – napisał na Facebooku Jerzy Owsiak, główny sprawca wielkoorkiestrowego zamieszania i prezes zarządu Fundacji.

– Rozumiecie teraz, jak bardzo nas to rozgrzewało! Jak wielką energię dawała nam świadomość, że tak bardzo ludzie nam zaufali, że byli z nami i tworzyli razem niesamowicie piękną rzecz, jaką jest nasza wspólna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Z tą myślą zasypiałem, budziłem się i czekałem do dzisiejszego dnia. Tyle się dzieje wokół nas! Zwłaszcza teraz, kiedy po raz kolejny w sposób nieprawdopodobny dyskredytujemy siebie w toczących się w całej Europie dyskusjach o nowym przewodniczącym Rady Europejskiej. Zapowiada się, niestety, Europa dwóch prędkości.

W tym, co robimy my, jako WOŚP, jesteśmy prędkością wręcz odrzutową! Możemy stanowić przykład dla całej Europy i dla całego świata. Mam nadzieję, że przez pryzmat naszych działań bardzo wielu ludzi na świecie postrzegać będzie Polaków jako ludzi pogodnych i pełnych serca, dobrej woli i przyjaźni dla innych, mądrych, wrażliwych i pełnych empatii. Z tą nadzieją ruszamy do pracy, w pełni oddani sprawie, w której zdrowie Polaków jest rzeczą najważniejszą.

W tym myśleniu nie ma miejsca na kompromis, nie będzie wykonany ani jeden krok w tył. Wspomagajmy się więc wzajemnie, bez względu na nasze poglądy polityczne czy religijne. Bądźmy twardzi w przekonaniu, że to, co dzisiaj tworzy system ochrony zdrowia w Polsce, jest wypracowane z naszych pieniędzy, z naszej pracy i nikt nie może nawet uszczknąć z tego jednego grosza!

Dzięki ostatniemu finałowi nadal będą prowadzone wszystkie nasze programy medyczne, edukacyjne, pochylać się będziemy nad seniorami, dla których już tak dużo zrobiliśmy. Powoli już dziś rozpędzamy się do Najpiękniejszego Festiwalu Świata! Choćby miał on nawet 10 nadanych urzędniczo kategorii „podwyższonego ryzyka”, my wiemy, że spotkamy się tam z najbardziej pokojowo nastawioną publicznością, której symbolicznie dziękować będziemy za ten piękny finał. I błagam - nie używajmy słowa rekord! Te są w sporcie. Taka była wola Rodaków i taki stopień zaufania skierowany jest do Orkiestry, którego nie zawiedliśmy i nie zawiedziemy. Dzisiaj wręczaliśmy medale i przytulaliśmy do serca wielu z Was.

Dziękuję wszystkim sztabom, którym także wyślemy medale – dodał na koniec Jerzy Owsiak. Sztabowcy w całym kraju, także w naszym regionie, mają powody do dumy, podobnie jak mieszkańcy, którzy włączyli się do akcji.

Marzena Sutryk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.