.

Brodnica i Pojezierze Brodnickie czekają na Ciebie!

Brodnica i  Pojezierze Brodnickie czekają na Ciebie!
.

Nazywany Krainą 100 Jezior powiat brodnicki, to jeden z najpiękniejszych zakątków Polski. Walory przyrodnicze tej ziemi, jakimi są jeziora i lasy, a także wkomponowane w piękne krajobrazy liczne zabytki architektury zachwycają mieszkańców oraz stanowią atrakcję dla turystów. Obszar powiatu rozciąga się w dorzeczu Wisły i jej prawobrzeżnych dopływów – Skrwy, Osy oraz Drwęcy, która jest jedną z najczystszych polskich rzek i stanowi w całości rezerwat przyrody. Chętni do wypoczynku nad wodą znajdą tu więc wytchnienie w otoczeniu skarbów natury.

Ujmująca swoją urodą, stolica powiatu, Brodnica oraz jej urokliwe, bogate w jeziora i atrakcyjne krajobrazowo okolice na dobre zagościły w świadomości zwolenników aktywnego wypoczynku. To idealne miejsce dla osób uprawiających sport, zwłaszcza dla sympatyków triathlonu, którzy szczególnie upodobali sobie Pojezierze Brodnickie. Nic więc dziwnego, że gród nad Drwęcą oraz otaczające ją gminy Brodnica i Zbiczno - jedne z najpiękniejszych w powiecie brodnickim - co roku są areną zmagań tytanów morderczego trójboju Garmin Iron Triathlon. Chciałoby się powiedzieć, że natura ukształtowała okolice Brodnicy specjalnie pod potrzeby miłośników tej dyscypliny.

Nie bez znaczenie jest również położenie samej Brodnicy. Po pierwsze miasto położone jest nad Drwęcą – jedną z najczystszych polskich rzek i w granicach tzw. „Zielonych Płuc Polski” (Brodnicki Park Krajobrazowy), a po drugie - miasto leży na skrzyżowaniu najważniejszych tras komunikacyjnych, dzięki temu wszyscy chętni mogą tu szybko i bez problemu dojechać, przede wszystkim z Warszawy, Torunia, Bydgoszczy, Trójmiasta, Olsztyna, Poznania czy Łodzi.

Brodnica co roku przyciąga tysiące turystów pragnących spędzić wolny czas na łonie natury, wabiąc gości swoimi walorami krajobrazowymi i atrakcjami sportowymi (GARMIN IRON TRIATHLON, BRODNICA CISOWIANKA MAZOVIA MTB, przez całe lato organizowane są spływy kajakowe i rajdy rowerowe), ale kusząca dla turystów jest cała gmina Brodnica. Prawie połowa jej terenu znajduje się w granicach obszaru chronionego krajobrazu „Dolina Drwęcy”. Są tu rezerwaty i pomniki przyrody, będące magnesem dla miłośników natury, turystów. Przez gminę przebiegają szlaki piesze i rowerowe, w tym szlak św. Jakuba. Uwielbiana jest przez amatorów turystyki pieszej i rowerowej, kajakarzy, grzybiarzy, a także miłośników innych form rekreacji i różnych dyscyplin sportu.

W granicach miasta położone jest jezioro Niskie Brodno, ze strzeżonym kąpieliskiem, w pełni piaszczystą plażą, boiskiem do siatkówki plażowej, kortem tenisowym oraz szerokim pasem zieleni, z miejscem zabaw dla dzieci. Jednak niezależnie od tego czy jesteś pasjonatem aktywnego wypoczynku, czy też dopiero do tej sprawności dążysz – zapraszamy Cię do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brodnicy i do zapoznania się z naszą ofertą na stronie https://osirbrodnica.com/

Zapraszamy na nasz profil na FB

.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.