Broń Europy przed ISIS. Gliwickie studio przygotowuje grę [WIDEO]

Czytaj dalej
Zbigniew Anioł

Broń Europy przed ISIS. Gliwickie studio przygotowuje grę [WIDEO]

Zbigniew Anioł

Gliwickie studio Destructive Creations kończy prace nad grą komputerową IS Defense, w której gracz będzie bronił Europy przed fikcyjną inwazją ISIS, czyli Państwa Islamskiego.

Gra jest już niemal skończona i niedługo gracze na całym świecie będą mogli walczyć wirtualnie przeciwko Państwu Islamskiemu.

- Gra jest w fazie finalnych testów i szlifowania tego, co zostało do szlifowania. Data wydania zostanie podana wkrótce, a już część ekipy pracuje nad darmowym dodatkiem, który mamy zamiar wypuścić w miarę szybko po premierze – tłumaczy Jarosław Zieliński z Destructive Creations. To on jest pomysłodawcą stworzenia gry o takiej właśnie tematyce.

- Chciałem zrobić taką grę, drażni mnie poddaństwo cechujące obecnie twórców rozmaitych form sztuki czy rozrywki. Raz: wszyscy boją się ruszyć tematu ISIS, a na pewno konkretnie w naszej branży. I to jest dokładnie to, co terroryści wszelkiej maści chcą osiągnąć - zastraszyć społeczeństwa, by uzyskać ich uległość. Druga rzecz, to strach twórców przed polityczną poprawnością i wszelkimi oskarżeniami o "rasizm", "islamofobię" i inne hasła rzucane dzisiaj ochoczo na lewo i prawo – wyjaśnia Jarosław Zieliński.

Sama gra nie będzie skomplikowana. Gracz zostaje operatorem stanowiska CKM (ciężki karabin maszynowy) i rakietowego, broniącym wybrzeży Europy w 2020 roku przed fikcyjną, masową inwazją ISIS. Ma do dyspozycji wsparcie sił NATO, rozwija swoje umiejętności i jego zadaniem jest zabicie tylu żołnierzy nieprzyjaciela i zniszczenie tylu jego pojazdów, ile da radę przed śmiercią. Pobija swoje (i znajomych) rekordy czasu przetrwania, czy ilości zabójstw i w ten sposób odblokowuje kolejne mapy, na których może grać dalej.

Twórcy wybrali na pewno aktualny, ale jak sami przyznają kontrowersyjny temat. Ale szybko dodają, że nie mają obaw przed wydaniem gry.

- Nie mam obaw. Jak mówiłem, strach to najskuteczniejsza broń terroryzmu i należy się go wystrzegać, by sabotować skuteczność ich działań – podkreśla Jarosław Zieliński.

- Inspiracją bezpośrednią do powstania tej gry jest już dość wiekowy tytuł Beach Head 2000, choć IS Defense jest dużo bardziej rozwinięty i oczywiście wizualnie dopasowany do czasów dzisiejszych – dodaje przedstawiciel Destructive Creations.

Gra IS Defense będzie dostępna na całym świecie i będzie kosztować 6,66 euro. Zostanie wydana na systemy Windows i Linux. Dostępna będzie w dystrybucji cyfrowej na platformie Steam, jak i na kilku innych.

- Nie wiadomo jeszcze czy pojawi się wersja pudełkowa i nie wiemy jeszcze czy pojawi się wersja konsolowa. W obu przypadkach trwają rozmowy – informuje Jarosław Zieliński

Zbigniew Anioł

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.