JAK

Browar Pinta z Wieprza koło Żywca zdobył uznanie smakoszy piwa z całego świata

- Nasze podróże i te bliższe, i te dalsze potrafimy znakomicie wykorzystać nie tylko do zbierania doświadczeń innych browarów, ale także dzielenia się Fot. Materiały Prasowe - Nasze podróże i te bliższe, i te dalsze potrafimy znakomicie wykorzystać nie tylko do zbierania doświadczeń innych browarów, ale także dzielenia się własnymi – mówi Ziemowit Fałat, współzałożyciel i główny piwowar Browaru Pinta (z lewej).
JAK

Użytkownicy portalu RateBeer.com – jednego z największych na świecie portali dla miłośników piwa – wybrali najlepsze browary i piwa RateBeer Best Awards 2019. Browar Pinta z podżywieckiego Wieprza zdobył aż pięć nagród oraz znalazł się wśród 50 najlepszych browarów świata, co jest najlepszym wynikiem pionierów polskiego kraftu w historii tego rankingu.

Wśród najlepiej ocenianych piw na świecie znalazły się trzy piwa współtworzone przez Browar Pinta. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zajęły: „K” – kooperacja z Browarem Łańcut w kategorii Pale Lager – International / Premium, „Oh, Honey...!” – kooperacja z Superstition Meadery (USA) w kategorii Mead – Braggot /Hopped oraz „Viva Śliwa” – kooperacja z Browarem Nepomucen w kategorii Grodziskie/Grätzer/Lichtenhainer. Oprócz tego kooperacyjny porter Pinty „Bałtyk-Atlantico”, uwarzony z browarem DUM, został uznany za Najlepsze Piwo w Brazylii.

- Od zawsze Pinta ma niezwykłą umiejętność współpracy z innymi browarami. Nasze podróże i te bliższe, i te dalsze potrafimy znakomicie wykorzystać nie tylko do zbierania doświadczeń innych browarów, ale także dzielenia się własnymi. Widzimy, że wszystkie piwowarskie drzwi świata są dla nas otwarte.

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
JAK

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.