Brzuchaty kierowca to ciężki problem dla bezpieczeństwa

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Jakubczak
Marek Weckwerth

Brzuchaty kierowca to ciężki problem dla bezpieczeństwa

Marek Weckwerth

Aż dwie trzecie polskich kierowców ciężarówek cierpi na nadwagę i otyłość, a to prosta droga do zawału i... katastrofy na drodze. Dlatego powinni zmienić nawyki żywieniowe i więcej się ruszać.

Tak wynika z najnowszego raportu Fundacji Truckers Life, która działa non- profit na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa kierowców zawodowych.

Siedzący tryb pracy, brak aktywności fizycznej i trudności z utrzymaniem zbilansowanej diety - to główne przyczyny złej kondycji kierowców zawodowych. Statystyczny trucker spędza za kółkiem ok. 50 godzin tygodniowo, a jego wysiłek fizyczny ogranicza się do załadunku i rozładunku.

Do tego wciąż niewiele przydrożnych restauracji serwujących zdrowe i zbilansowane posiłki. Do tego dochodzi ciągły pośpiech utrudniający znalezienie czasu na aktywność w trasie.

To grozi śmiercią

Efekt - aż 68 proc. kierowców ciężarówek cierpi na nadwagę i otyłość. Konsekwencją są schorzenia układu kostno-stawowego i sercowo-naczyniowego.

Jakie są tego skutki? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.