Budowa centrum przesiadkowego w Jaworznie skończy się dopiero jesienią 2019

Czytaj dalej
Fot. Kacper Jurkiewicz
Kacper Jurkiewicz

Budowa centrum przesiadkowego w Jaworznie skończy się dopiero jesienią 2019

Kacper Jurkiewicz

Centrum Jaworzna od dwóch lat jest placem budowy. Przy Galenie powstaje bowiem nowoczesne centrum przesiadkowe. Mieszkańcy są zniecierpliwieni utrudnieniami. Pytają, kiedy się skończą.

W samym centrum Jaworzna trwa budowa Miejskiego Centrum Integracji Transportu. Powstanie tutaj zadaszony, żelbetowy parking dla 92 samochodów z zatoką dla taksówek, nowe przystanki autobusowe z zatokami oraz wiatami oraz monitorowany parking bike&ride na 300 rowerów. Jaworznianie będą mogli zostawić tutaj samochód, by dostać się dalej do pracy komunikacją miejską. W ramach projektu wybudowana została również velostrada.

Prace nad MCIT rozpoczęły się w 2017 roku. Mieszkańcy przyzwyczaili się do rozkopanego centrum, jednak chcieliby już, by utrudnienia się skończyły.

- Przyzwyczaiłam się już do remontów, jednak uważam, że trwają za długo. Czasem trudno jest przejść przez błoto, które jest za jednym z przystanków - mówi Oliwia Marek.

- Remonty w centrum trwają bardzo długo, oby naprawdę poprawiły jakość życia mieszkańców. Miejmy nadzieję, że to się niedługo skończy - mówi Iwona Orlikowska, która pracuje w Jaworznie.

Planowana wartość projektu to 48,8 mln zł, dofinansowanie z UE wynosi 16,1 mln zł.

- Obecnie Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego w Jaworznie stara się o aneksowanie umowy o dofinansowanie i podwyższenie limitu kwoty dofinansowania - poinformowała nas Katarzyna Sikora z jaworznickiego Urzędu Miejskiego.

Pasażerów komunikacji miejskiej ucieszy z pewnością przeprowadzka tutaj Centrum Obsługi Klienta PKM Jaworzno.

- Zawsze zależy nam na jak największym komforcie podróżnych i współtworzeniu ekologicznego transportu miejskiego, zatem przeniesiemy nasze Centrum Obsługi Klienta do tego unikatowego miejsca - twierdzi Maciej Zaremba, rzecznik PKM Jaworzno.

Kiedy skończą się uciążliwości związane z budową centrum przesiadkowego?

Jak twierdzą, pytani przez nas urzędnicy, budowa ma się zakończyć dopiero jesienią 2019 roku.

Kacper Jurkiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.