Paulina Musialska

Budowa galerii handlowej Brama Jury w Zawierciu ma się zacząć w czasie wakacji

Brama Jury będzie pierwszą galerią handlową w Zawierciu. Stanie przy ulicy Wojska Polskiego (DK78) Fot. MMMG Brama Jury będzie pierwszą galerią handlową w Zawierciu. Stanie przy ulicy Wojska Polskiego (DK78)
Paulina Musialska

Budowa galerii handlowej Brama Jury w Zawierciu miała się rozpocząć w drugim kwartale 2018 roku. Jednak przy ul. Wojska Polskiego nadal nie rozpoczęto prac. Inwestor zapewnia, że stanie się to jeszcze w te wakacje.

Brama Jury ma być pierwszą dużą galerią handlową w Zawierciu. Inwestorem, który chce wybudować nowoczesny obiekt jest Master Management Group. Jest to firma będąca inwestorem, deweloperem, agentem wynajmującym oraz zarządcą nieruchomości handlowych i biurowych w całej Polsce. W swoim portfolio ma m.in. Bramę Mazur w Ełku, Galerię Niwa w Oświęcimiu oraz MMG Centers Szczecin. W przygotowaniu ma inwestycje w Legionowie, Kołobrzegu oraz Łodzi. Podczas marcowej prezentacji zapewniano, że prace przy ulicy Wojska Polskiego rozpoczna się do końca czerwca tego roku. Tak się jednak nie stało, a mieszkańcy zaczęli obawiać się, że była to kolejna przedwyborcza obietnica władz miasta. Inwestor zapewnia, że budowa Bramy Jury wkrótce się rozpocznie. Niewielkie opóźnienie ma związek z trwającymi procedurami.

- Na przestrzeni najbliższych dwóch miesięcy ruszą prace związane z przygotowaniem gruntu pod inwestycję. Dotyczą one uporządkowania i niwelacji terenu na całej jego przestrzeni. Teren zostanie kompleksowo lub częściowo uzbrojony - tłumaczy Karolina Żelazek-Majcher, communication and marketing menager w Master Management Group.

Nadal nie wiadomo, kto będzie odpowiadać za wybudowanie Bramy Jury w Zawierciu. Inwestor na razie nie zdradza zbyt wielu szczegółów.

- Jesteśmy na etapie analizy ofert firm podwykonawczych i wyboru tych, które będą gotowe wykonać projekt zgodnie z naszym harmonogramem - mówi Karolina Żelazek-Majcher.

W dalszej części:

 • Jak skonstruowana będzie galeria
 • Czy wiadomo, jakie sklepy się w niej znajda
 • O kinie i strefie rozrywki
Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Paulina Musialska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.