Budowa galerii handlowej Libero w Katowicach ma opóźnienia ZDJĘCIA, WIZUALIZACJE

Czytaj dalej
Fot. Mat. Inwestora
Justyna Przybytek - Pawlik

Budowa galerii handlowej Libero w Katowicach ma opóźnienia ZDJĘCIA, WIZUALIZACJE

Justyna Przybytek - Pawlik

Na południu Katowic, w rejonie ulicy Kościuszki (DK81) i Kolejowej, trwa budowa Galerii Libero. Prace przyspieszają, bo jej otwarcie zapowiadane jest na wiosnę przyszłego roku, tymczasem budowlańcom nie udało się jeszcze osiągnąć stanu surowego. Aktualnie przy budowie każdego dnia pracuje około pół tysiąca osób.

- Wykonujemy aktualnie wszystkie prace poza pracami wykończeniowymi, są obszary, gdzie wciąż trwają roboty żelbetowe, a są też takie, gdzie wykładana jest konstrukcja stalowa - mówi Mariusz Szatański, project manager w Dziale Centrów Handlowych Echo Investment. Jak dodaje, najbardziej zaawansowane roboty prowadzone są w środkowej części Libero, czyli w części, w której będzie znajdowało się kino. Z kolei najmniej zaawansowane są te od strony ulicy Kościuszki.

- W niektórych miejscach natomiast prowadzimy prace instalacyjne, wykonujemy zarówno instalacje sanitarne, wentylacyjno - klimatyzacyjne, wodociągowe, jak i elektryczne - dopowiada.

Jak wyjaśnia Szatański, opóźnienie na budowie spowodowane było problemami z zatrudnieniem, brakowało po prostu rąk do pracy. Jednak w ostatnich tygodniach roboty przyspieszyły, wydłużył się również czas pracy.

- W zakresie montażu konstrukcji prace prowadzone są do późnych godzin nocnych, ale nie są to roboty, które powodowałyby zwiększenie hałasu, czy jakieś większe uciążliwości - dodaje Szatański. Jak mówi stan surowy uda się osiągnąć przed końcem roku.

- Jeszcze w tym miesiącu rozpoczniemy prace wykończeniowe związane z wylewkami i montażem ścian działowych w przestrzeniach dla najemców - zapowiada.

W dalszej części:

 • Kiedy uda się osiągnąć stan surowy
 • Jaka powierzchnia w nowej galerii już została wynajęta
Pozostało jeszcze 49% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Justyna Przybytek - Pawlik

Dziennikarka Dziennika Zachodniego oraz portalu dziennikzachodni.pl. Redaktor tygodnika miejskiego "Kocham Katowice" oraz serwisu katowice.naszemiasto.pl Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Katowiczanka. Fanka podróży krótkich i długich, jazdy na rowerze, spacerów i dobrych książek. Z Dziennikiem Zachodnim związana od 2007 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.