Budowa Kauflandu w centrum Zawiercia. Utrudnienia na Sikorskiego

Czytaj dalej
Fot. Paulina Musialska
Paulina Musialska

Budowa Kauflandu w centrum Zawiercia. Utrudnienia na Sikorskiego

Paulina Musialska

Budowa Kauflandu w centrum Zawiercia trwa. Dla zawierciańskich kierowców nowy pawilon handlowy w tym miejscu oznacza także zmiany w dotychczasowym układzie komunikacyjnym w mieście. Droga musi zostać dostosowana do zwiększonego natężenia ruchu.

Od kilkunastu dni, czyli w listopadzie 2019, na kierowców przejeżdżających ulicą Sikorskiego czekają utrudnienia. Od skrzyżowania z ulicą Daszyńskiego do okolic zjazdu na stację benzynową BP wprowadzono zwężenie drogi. Kierowcy muszą uważać podczas ustawiania się na odpowiednim pasie ruchu. Tworzą się korki większe niż zazwyczaj. Na dodatek kierowcy, którzy chcą skorzystać ze stacji benzynowej nie mogą wjechać na nią od strony ulicy Sikorskiego. Muszą skręcić w prawo na skrzyżowaniu, a następnie ponownie w prawo zjeżdżając z DK78 na teren stacji.

Utrudnienia mają związek z przebudową ulicy Sikorskiego. To od tej strony będziemy wjeżdżać na parking przy nowym sklepie sieci Kaufland.

- Zakres prac obejmuje budowę zjazdu publicznego, przebudowę istniejącego wjazdu, budowę wysp kanalizujących, przebudowę chodników i zieleńców, wprowadzenie docelowej organizacji ruchu drogowego oraz prace zabezpieczające istniejących urządzeń obcych zlokalizowanych w pasie drogowym - przekazał nam Paweł Kaziród, zastępca dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Zawierciu.

Utrudnienia na ulicy Sikorskiego w Zawierciu mają potrwać do końca grudnia tego roku. Oczywiście jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne.

Budowa Kauflanda w centrum miasta ma zwolenników i przeciwników. Zwolennicy cieszą się z nowego obiektu handlowego. Przeciwnikami są natomiast lokalni przedsiębiorcy oraz... kierowcy.

Ich zdaniem budowa takiego obiektu w centrum miasta zupełnie sparaliżuje ruch na DK78. Już teraz w rejonie stacji BP trzeba stać kilka minut w dużych korkach. Wjazd na parking Kauflanda ma być zlokalizowany okolicach miejsca, w którym do tej pory wjeżdżaliśmy na teren stacji BP. Oznacza to, że ruch w tym rejonie będzie jeszcze większy niż zwykle.

Na przebudowanym odcinku powstaje wyspa odgradzająca pasy ruchu. Prawdopodobnie będzie miała ona ułatwiać włączenie się do ruchu kierowcom wyjeżdżającym w lewo na ulicę Sikorskiego. Do tej pory nie było takiej możliwości, ponieważ kierowców wyjeżdżających ze stacji BP obowiązywał nakaz skrętu w prawo.

Na razie to tylko przypuszczenia, ponieważ nie ujawniono jeszcze szczegółów związanych ze zmianą organizacji ruchu.

Budowa ruszyła w sierpniu

Przypomnijmy, że sklep sieci Kaufland powstaje na terenie, na którym do tej pory znajdowały się jedynie sterty gruzu. O inwestycji mówiło się od lat, ale dopiero teraz Kaufland zdecydował się na rozpoczęcie budowy nowego sklepu. Prace ruszyły na przełomie lipca i sierpnia tego roku. Najpierw uprzątnięto sterty gruzu, a następnie rozpoczęto budowę obiektu.

Otwarcie w 2020 roku

Według informacji przekazanych przez inwestora budowa pawilonu handlowego wraz z całą infrastrukturą towarzyszącą mają zakończyć się do końca lutego 2020 roku. To o około miesiąc wcześniej, niż pierwotnie zakładano.

Paulina Musialska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.