Budowa mostu na Odrze koło Zielonej Góry wygląda imponująco

Czytaj dalej
Fot. Piotr Jędzura
Piotr Jędzura

Budowa mostu na Odrze koło Zielonej Góry wygląda imponująco

Piotr Jędzura

S3 rośnie w oczach. Na Odrze ruszyła właśnie budowa nowego mostu. Koło Zielonej Góry doskonale widać powstający wiadukt.

Kierowcy, którzy ostatnio jechali S3, koło Zielonej Góry zwalniali tylko po to, żeby zobaczyć budowę nowego wiaduktu. Bo wygląda imponująco.

Prace posuwają się sprawnie

Wzdłuż S3 od Zielonej Góry do Sulechowa widać już nitkę, po której pojedziemy w sierpniu 2017 r. Obok obecnie funkcjonującej ekspresówki góruje wysoki nasyp, po którym jeździ ciężki sprzęt. Są miejsca z wykarczowanym lasem pod drogę.
Ciężki sprzęt pojawił się koło mostu na Odrze. Ruszyła budowa nowej przeprawy. I to również jest już doskonale widoczne z drogi. Najpierw zostanie wybudowana nowa nitka, a dopiero potem zacznie się rozbiórka starego mostu i budowa w jego miejsce nowego.
- Prace posuwają się sprawnie – mówi Anna Jakubowska, rzeczniczka zielonogórskiego oddziału generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Drogowcy już obawiają się wakacji. – Wtedy ruch samochodów na S3 jest ogromny – mówi A. Jakubowska. Kolejnym punktem na mapie utrudnień może być budowa łuku koło Zawady, który ma zostać przesunięty względem istniejącej drogi. – Zostanie oczywiście zrobiony objazd, a w związku z tym mogą pojawić się lekkie utrudnienia w ruchu – mówi A. Jakubowska. Drogowcy dodają jednak, że kierowcy dostosowują się do znaków i ściągają nogę z gazu.

- Nie czuć utrudnień w ruchu jak na razie, nie ma również problemów z ciężarówkami, które dojeżdżają na miejsce budowy – mówi Michał Sapuch z okolic Zielonej Góry. Kierowca dodaje, że jak tak płynnie będzie szła budowa, to utrudnienia niemal nie będą odczuwalne. Marcin Kowalski również jak na razie nie odczuł utrudnień na S3. – Gorzej jest na starej drodze przez Zawadę. Tam czasami nie działa sygnalizacja świetlna. Jeżdżę tamtędy codziennie, więc daje mi to nieźle w kość – stwierdza dostawca artykułów spożywczych.

Roboty budowlane na odcinku od Sulechowa do węzła północnego zakończą się w sierpniu 2017 r. Wtedy pojedziemy już nową, szeroką dwupasmową drogą. Etap od węzła północnego do Niedoradza zostanie oddany do użytku w 2018 r. Tam również widać już prace przy nowym pasie drogi ekspresowej. Na razie to jednak głównie karczowanie lasu.

Piotr Jędzura

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.