Eliza Gniewek-Juszczak

Budowana latami fabryka kryje niespodzianki, ale jak zostanie zrewitalizowana będą inne, lepsze

Spotkanie władz miasta z przedsiębiorcami, którzy mają swoje nieruchomości na terenie dawnej fabryki nici Odra Fot. Arch. urząd miejski Nowa Sól Spotkanie władz miasta z przedsiębiorcami, którzy mają swoje nieruchomości na terenie dawnej fabryki nici Odra
Eliza Gniewek-Juszczak

- To potwornie trudna inwestycja - mówi o realizacji projektu Re Odra prezydent Wadim Tyszkiewicz. Dawna fabryka nici Odra ma się zmienić.

RE Odra – aktywizacja społeczna i gospodarcza terenów pofabrycznych w Nowej Soli” to jeden z większych projektów miasta na 2018 rok. Trwają prace przy dokumentacji technicznej. Odbywają się też spotkania z przedsiębiorcami, którzy mają swoje firmy na terenie dawnej fabryki nici, wokół planowanej inwestycji. - Podczas dwustronnych rozmów przedstawiamy szczegółowe propozycje rozwiązań dotyczących poszczególnych nieruchomości oraz ustalamy warunki i sposób nieodpłatnego przekazania miastu gruntów niezbędnych do realizacji tego wielkiego zadania - informuje wiceprezydent Jacek Milewski i dziękuje przedsiębiorcom za zrozumienie. - Przy tak skomplikowanej inwestycji współpraca jest na wagę złota - dodaje zastępca prezydenta.

Powstanie miejsce z dużym potencjałem, zachęcające do różnych działań.

Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.