Justyna Przybytek-Pawlik

Budują kolejny hotel w Katowicach. To Puro przy al. Korfantego. Powstaje na terenie po dawnym Centrum u Michalika

Hotel Puro powstaje na działce po wyburzonym Centrum u Michalika przy al. Korfantego Fot. Justyna Przybytek-Pawlik Hotel Puro powstaje na działce po wyburzonym Centrum u Michalika przy al. Korfantego
Justyna Przybytek-Pawlik

Przy alei Korfantego w Katowicach trwa budowa hotelu Puro. Choć inwestycja dopiero wystartowała, już dzieli katowi-czan. Jedni zauważają, że hotel zasłoni Superjednostkę i będzie zbyt blisko niej. Krytykowany jest też fakt, że inwestor dotąd nie pokazał wizualizacji budynku, który powstaje w ścisłym centrum miasta.

Budowa hotelu Puro rozpoczęła się kilka tygodni temu. W pierwszej kolejności działkę (to teren po Centrum u Michalika) przy alei Korfantego ogrodzono, następnie na plac budowy zajechał ciężki sprzęt. Mimo to, o inwestycji, która realizowana jest w ścisłym centrum miasta i zdominuje przestrzeń między rynkiem a rondem, wciąż wiemy niewiele.

Ani przedstawiciele inwestora (Genfer Hotel Invest IV), ani projektanta (Tomasz Konior) nie pokazali, jak hotel ma wyglądać. Szczegółów na temat projektu dowiemy się z dokumentacji projektowej, którą złożono w katowickim magistracie.

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Justyna Przybytek-Pawlik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.