Budżet obywatelski do poprawki. Co z Lunaparkiem? [felieton]

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Kasprzak
Mirek Malinowski

Budżet obywatelski do poprawki. Co z Lunaparkiem? [felieton]

Mirek Malinowski

Magistrat zdecydował się na precedensowe rozwiązanie - będzie prowadził ponowne głosowanie nad zaakceptowanym już projektem obywatelskim.

Chodzi o sprawę nowego lunaparku, który miałby powstać przy ul. Pienistej, a czemu sprzeciwia się grupa okolicznych mieszkańców.

Ponowne głosowanie (tylko przez internet) to niebezpieczna decyzja, bo pozwoli na podważenie w przyszłości wszelkich zwycięskich (ale i przegranych) projektów. Tylko patrzeć jak głowę podniosą np. zwolennicy likwidacji fontanny na placu Dąbrowskiego, albo przeciwnicy budowy pomnika rodziny jednorożców przy Stajni Jednorożców- jak bywa nazywane Przesiadkowo.

To również policzek dla całego sztabu ludzi zaangażowanych w przygotowanie projektów do budżetu obywatelskiego, tych, którzy sprawdzali wniosek pod względem formalnym (a nie można było wtedy zapytać władz lotniska, które też protestują, czy im się sąsiedztwo lunaparku podoba?) oraz tych, którzy głosowali.

To też kolejny argument dla twierdzących, że budżet obywatelski to tylko „zabawka” bez większego znaczenia, którą władza rzuca mieszkańcom.

Mirek Malinowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.