Budżet obywatelski otwarty na Ukraińców

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Hołod
Sławomir Bobbe

Budżet obywatelski otwarty na Ukraińców

Sławomir Bobbe

W Bydgoszczy mieszka kilkadziesiąt tysięcy Ukraińców. Ratusz chciałby włączyć ich w proces decydowania w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

Bydgoski Budżet Obywatelski formalnie jest otwarty dla wszystkich mieszkańców miasta. Wystarczy być zameldowanym w naszym mieście, by móc głosować i wybierać najlepsze projekty. Nie potrzeba tu, jak choćby w wyborach powszechnych, polskiego obywatelstwa. Jednak w dotychczasowej historii nie zdarzyło się, by za jakimś projektem stała zwarta grupa ukraińskich mieszkańców miasta. Jak to możliwe, skoro jest ich tak dużo?

- W Bydgoszczy mieszka od 20 do 30 tysięcy Ukraińców, w całym województwie między 70 a 100 tysięcy. Trudno ustalić dokładną liczbę, bo wiele osób przyjeżdża i wyjeżdża, szukając na przykład innego, lepiej płatnego zajęcia - twierdzi Krzysztof Sikora, konsul honorowy Ukrainy w w Bydgoszczy.

Zapraszamy do lektury dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.