Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Budżet obywatelski w Sosnowcu: głosowanie na 120 projektów

Czytaj dalej
Fot. Anna Dziedzic
Tomasz Szymczyk

Budżet obywatelski w Sosnowcu: głosowanie na 120 projektów

Tomasz Szymczyk

Do piątku w stolicy Zagłębia trwa głosowanie w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Głosujący mogą wybierać z ponad 120 projektów. Do rozdania jest 7,5 miliona złotych

Mieszkańcy Sosnowca są w trakcie wyboru projektów zgłoszonych w tym roku w ramach budżetu obywatelskiego. Wyniki głosowania i listę inwestycji, która będzie realizowana w przyszłym roku powinniśmy poznać na przełomie października i listopada. W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego nie brakuje nowości. Najpoważniejsza z nich to możliwość oddania głosu jedynie drogą elektroniczną. Osoby, które nie mają dostępu do internetu, mogą przyjść i zagłosować w jednym z punktów konsultacyjnych.

- Nie ma już kart papierowych. Każdy mieszkaniec ma trzy głosy: jeden na lokalną strefę konsultacyjną, czyli projekty dotyczące swoich najbliższych terenów. Drugi głos oddajemy na projekty zlokalizowane na terenie szkół, a trzeci na projekty na terenie przedszkoli - wyjaśnia Joanna Grabarczyk z Wydziału Kultury i Promocji miasta sosnowieckiego Urzędu Miejskiego.

Nadal zachowana została jednak możliwość głosowania na projekty spoza swojej strefy konsultacyjnej, np. mieszkaniec Maczek może głosować na inwestycję w Milowicach i na odwrót.

Jak podkreślają urzędnicy, mieszkańcy w tym roku żłożyli bardzo dużo projektów, bo w sumie aż 169. W wakacje trwała ich weryfikacja i ocena. Do głosowania skierowano ponad 120. Wśród nich - jak co roku - place zabaw, miejsca parkingowe, skwery, ale też projekty oryginalne, jak ten dotyczący posadzenia 116 drzew w rejonie ulic Dybowskiego, Szybowej i Promiennej w Niwce.

 • O ty, jak ludzie postanowili sadzić w mieście drzewa
 • W jaki sposón oddać głos?
 • Co z projektami z ubioeglorocznej edycji
Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Tomasz Szymczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.