Budżet obywatelski w Sosnowcu: głosowanie na 120 projektów

Czytaj dalej
Fot. Anna Dziedzic
Tomasz Szymczyk

Budżet obywatelski w Sosnowcu: głosowanie na 120 projektów

Tomasz Szymczyk

Do piątku w stolicy Zagłębia trwa głosowanie w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Głosujący mogą wybierać z ponad 120 projektów. Do rozdania jest 7,5 miliona złotych

Mieszkańcy Sosnowca są w trakcie wyboru projektów zgłoszonych w tym roku w ramach budżetu obywatelskiego. Wyniki głosowania i listę inwestycji, która będzie realizowana w przyszłym roku powinniśmy poznać na przełomie października i listopada. W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego nie brakuje nowości. Najpoważniejsza z nich to możliwość oddania głosu jedynie drogą elektroniczną. Osoby, które nie mają dostępu do internetu, mogą przyjść i zagłosować w jednym z punktów konsultacyjnych.

- Nie ma już kart papierowych. Każdy mieszkaniec ma trzy głosy: jeden na lokalną strefę konsultacyjną, czyli projekty dotyczące swoich najbliższych terenów. Drugi głos oddajemy na projekty zlokalizowane na terenie szkół, a trzeci na projekty na terenie przedszkoli - wyjaśnia Joanna Grabarczyk z Wydziału Kultury i Promocji miasta sosnowieckiego Urzędu Miejskiego.

Nadal zachowana została jednak możliwość głosowania na projekty spoza swojej strefy konsultacyjnej, np. mieszkaniec Maczek może głosować na inwestycję w Milowicach i na odwrót.

Jak podkreślają urzędnicy, mieszkańcy w tym roku żłożyli bardzo dużo projektów, bo w sumie aż 169. W wakacje trwała ich weryfikacja i ocena. Do głosowania skierowano ponad 120. Wśród nich - jak co roku - place zabaw, miejsca parkingowe, skwery, ale też projekty oryginalne, jak ten dotyczący posadzenia 116 drzew w rejonie ulic Dybowskiego, Szybowej i Promiennej w Niwce.

 • O ty, jak ludzie postanowili sadzić w mieście drzewa
 • W jaki sposón oddać głos?
 • Co z projektami z ubioeglorocznej edycji
Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Tomasz Szymczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.