Piotr Sobierajski

Bulwary na Czarną Przemszą w Będzinie wypiękniały, rośnie nowa hala sportowa

Tak prezentują się zimą odnowione całkowicie bulwary nad Czarną Przemszą w Będzinie Fot. Piotr Sobierajski Tak prezentują się zimą odnowione całkowicie bulwary nad Czarną Przemszą w Będzinie
Piotr Sobierajski

W Będzinie zakończył się drugi etap rewitalizacji bulwarów nad Czarną Przemszą. Widać już wszystkie efekty prac, gotowa jest zatoka teatralna oraz betonowa widownia. Odmulone i wyczyszczone zostało dno rzeki.

Ten etap przedsięwzięcia obejmował budowę wspomnianej zatoki teatralnej po prawej stronie Czarnej Przemszy oraz budowę dwóch widowni plenerowych na lewobrzeżnej skarpie. Ponadto powstała przystań wodna z pomostem pływającym, kładki piesze oraz parking z toaletą.

- Niewątpliwą atrakcją, która doda uroku temu miejscu, będzie kaskada wodna zlokalizowana przy jednej z kładek - mówiła nam w czasie trwania inwestycji Kinga Wesołowska-Bodzek, rzeczniczka prasowa Urzędu Miejskiego w Będzinie. - Zakres robót obejmuje również czyszczenie i odmulanie rzeki na odcinku od ul. Czeladzkiej do ul. Piłsudskiego. Inwestycja zakończy się pracami związanymi z nasadzeniami zieleni wysokiej i niskiej oraz montażem elementów małej architektury - wymieniała Kinga Wesołowska-Bodzek.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Sobierajski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.