Burmistrz Nowogrodu Bobrzańskiego pomaga seniorom z gminy w rejestracji na szczepienia. "Nie wszyscy mają dostęp do internetu"

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Natalia Dyjas-Szatkowska

Burmistrz Nowogrodu Bobrzańskiego pomaga seniorom z gminy w rejestracji na szczepienia. "Nie wszyscy mają dostęp do internetu"

Natalia Dyjas-Szatkowska

Gmina Nowogród Bobrzański na szereg różnych sposobów pomaga seniorom w zapisie na szczepienia przeciwko COVID-19. Jeśli ktoś ma z tym problem, może zgłosić się do Ośrodka Pomocy Społecznej, ale i... zadzwonić do burmistrza, Pawła Mierzwiaka. Skąd taki pomysł?

Okres szczepień przeciwko COVID-19 w pełni. Okazuje się, że gmina Nowogród Bobrzański chce pomagać seniorom w rejestracji. Nie tylko można skontaktować się z lokalnym ośrodkiem pomocy społecznej, ale i poprosić o wsparcie... burmistrza. Skąd ten pomysł? Wcześniej o akcji szczepień gmina informowała ulotkami.

- Informowaliśmy, gdzie seniorzy mają dzwonić i z kim się kontaktować - mówi burmistrz Nowogrodu Bobrzańskiego, Paweł Mierzwiak. - Radni zgłaszali mi, że nie wszyscy mają internet i nie wszyscy mają możliwość załatwienia tego telefonicznie. Pomyśleliśmy, więc, że zrobimy akcję, żeby sąsiedzi takiej osoby, która ma problemy z rejestracją, nam to zgłosili.

Gmina sprawdza też, czy seniorzy powyżej 70. roku życia na szczepienia przeciwko COVID-19 się zapisali. Do każdej takiej osoby dzwonią. Jeśli nie ma z takim mieszkańcem kontaktu, to gmina do niego dojedzie i spyta, czy ma problemy z zarejestrowaniem.

Burmistrz Paweł Mierzwiak podał też w internecie numer swojego telefonu służbowego.

- Ludzie dzwonią już na niego od paru lat o każdej porze i w każdej sprawie - mówi burmistrz Nowogrodu Bobrzańskiego.

Gmina Nowogród Bobrzański zapewnia: pomożemy w procesie rejestracji na szczepienia

Urząd Miejski w Nowogrodzie Bobrzański informuje: - Masz 70 lat lub więcej i problem z zaszczepieniem się? Potrzebujesz pomocy w procedurze rejestracji? Chętnie ci pomożemy!

[promo]399893[/promo]

Można zadzwonić do Ośrodka Pomocy Społecznej pod numerami:

Możesz też zadzwonić do burmistrza: 798 166 901. Wszystko po to, by wszyscy seniorzy w gminie przeszli szczepienia i byli odporniejsi w czasie pandemii koronawirusa.

Natalia Dyjas-Szatkowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.