Burmistrz: Obwodnica? Czekamy na Warszawę

Czytaj dalej
Fot. Archiwum GL
red.

Burmistrz: Obwodnica? Czekamy na Warszawę

red.

Amfiteatr, promenada oraz oczywiście obwodnica to główne tematy, o które Czytelnicy pytali wczoraj burmistrza Marka Cebulę.

Joanna Sznigir: Czy w mieście znikną nazwy ulic, kojarzące się z dawnym systemem?
Sprawa zmiany nazw ulic wielokrotnie była tematem dyskusji podczas obrad rady miejskiej wielu kadencji. Mieszkańcy często nie chcą ponosić kosztów takich zmian np. za zdjęcia, które trzeba zrobić do dokumentów. Przerabialiśmy to na ulicy Wierzbowej. Jeśli obecny rząd zakończy prace nad ustawą, będzie to obowiązek samorządu, więc na pewno stare nazwy zostaną zmienione. Czekamy na przepis prawny, a ja już przygotowałem zespół pracowników, który zajmie się tym tematem.

Zbigniew P: Czy przy okazji modernizacji promenady i parku zostaną wymienione ławki? Niektóre nie są w najlepszym stanie...

Park i promenada są objęte nową koncepcją zagospodarowania tego terenu, więc w trakcie realizacji zostaną wymienione ławki, oświetlenie i powstaną nowe szlaki komunikacyjne w Parku 1000-lecia. Projekt na nową promenadę jest już na ukończeniu. Jeśli znajdziemy źródło finansowania tej inwestycji, przystąpimy do realizacji. Im szybciej, tym lepiej.

Paulina Kusztal: Czy amfiteatr zostanie wyremontowany? To było naprawdę bardzo piękne miejsce...
Nasz amfiteatr nie spełnia żadnych wymogów dotyczących obecnych wymagań stawianych przed tego typu obiektami. Nie ma toalet, szatni i wielu innych elementów. Jeśli pojawi się źródło finansowania modernizacji tego obiektu, będę pierwszym, który sięgnie po te pieniądze i zmodernizujemy amfiteatr.

Burmistrz: Obwodnica? Czekamy na Warszawę
Łukasz Koleśnik Burmistrz Marek Cebula przyznaje, że podczas spotkań padają rzeczowe pytania. - Zapraszam na kolejny czat już za miesiąc - mówi.


Dariusz Witkowski: Jak wygląda sprawa obwodnicy?

Nie mamy bezpośredniego wpływu na to, czy obwodnica powstanie. Decyzja leży w rękach rządu. Nie ma na dzisiaj zabezpieczonych w budżecie państwa pieniędzy na finansowanie dokumentacji, a tym bardziej na wykonanie tej inwestycji. Czekamy na decyzje Warszawy.

Dariusz Witkowski: Kiedy takiej decyzji możemy się spodziewać?
Mamy odpowiedź z ministerstwa, że w tym roku żadnego finansowania nie będzie, ale jest szansa, że w przyszłym roku pierwsze pieniądze zostaną przeznaczone na sporządzenie dokumentacji.

Amelia Agata Kosilo: Jak załatwić szybko mieszkanie? Chodzi mi o zasoby gminne.
Z zasobów gminnych nie załatwia się mieszkań. Trzeba złożyć wniosek i zostanie on rozpatrzony przez społeczną komisję mieszkaniową. Po decyzji komisji, jak mamy wolne mieszkania, przydzielamy je poszczególnym wnioskodawcom.

Amelia Agata Kosilo: Jak długo trzeba czekać na takie mieszkanie?

Nie jestem w stanie odpowiedzieć na tak zadane pytanie. Wszystkie mieszkania będące w dyspozycji gminy są na bieżąco przydzielane naszym mieszkańcom. Czasami mamy do dyspozycji kilka mieszkań miesięcznie, a czasami jedno na dwa, trzy miesiące.

red.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.