Jacek Drost

Burmistrz Żywca obiecuje budowę nowoczesnego basenu

Burmistrz Żywca obiecuje budowę nowoczesnego basenu Fot. Fot. screen Antoni Szlagor/Facebook
Jacek Drost

Budowę nowoczesnej Krytej Pływalni zapowiedział burmistrz Żywca Antoni Szlagor. Na razie trwają przymiarki do inwestycji.

- Kończą się prace związane z przygotowaniem projektu budowlanego nowej Pływalni Miejskiej w Żywcu. To jeden z celów, jakie wraz ze swoimi współpracownikami przyjąłem na czas kadencji samorządu 2018-2023 – poinformował burmistrz Szlagor na swoim profilu na portalu społecznościowym.

W rozmowie z DZ podkreślił z kolei, że budowa basenu to konieczność, bo obecna pływalnia miejska najlepsze czasy ma już za sobą.

Faktycznie obecna pływalnia jak na Żywiec, mający ambicje być jednym z ważniejszych punktów na mapie turystycznej regionu, nie jest obiektem , który może spełniać oczekiwania mieszkańców i przyjezdnych. Basen ma ledwie cztery tory, zaplecze także nie poraża.
Burmistrz Szlagor stwierdził, że na budowę aquaparku w mieście nie ma szans, m.in. ze względu na brak wód geo-termalnych i pobliskie Jezioro Żywieckie, ale realne jest wybudowanie krytej pływalni.

Rozważana była budowa kąpieliska w miejscu obecnie funkcjonującej pływalni przy ul. Zielonej, ale jest tam za mało miejsca, byłyby problemy z parkingiem, więc ostatecznie stanęło na zlokalizowaniu nowego basenu przy Szkole Podstawowej nr 3 w Żywcu Sporyszu.

– Oczywiście wybudowanie tego typu obiektu ze środków budżetu miasta jest niemożliwe, dlatego podejmiemy starania, by uzyskać dofinansowania zewnętrzne z Ministerstwa Sportu, z Totalizatora Sportowego oraz w miarę możliwości ze środków unijnych – dodał Antoni Szlagor, podkreślając, że budowa kąpieliska to koszt ponad 30 mln złotych.

Na razie trwają prace koncepcyjne i projektowe, kolejnym krokiem będzie uzyskanie pozwoleń na budowę i zrobienie kosztorysu oraz pozyskanie pieniędzy na inwestycję.

Burmistrz Żywca nie chce podać konkretnej daty, kiedy obiekt mógłby być gotowy, ale to kwestia kilku najbliższych lat.
Żywiec jest kolejną miejscowością, która planuje zwiększyć swoje zaplecze kąpielowe. W Wiśle trwa modernizacja kąpieliska miejskiego. Prace pochłoną 20 mln zł, a basen ma zostać oddany do użytku przed przyszłorocznymi wakacjami. Do przebudowy kąpieliska Panorama przygotowuje się także Bielsko-Biała. W budżecie przeznaczono na ten cel ponad 6 mln zł.

Jacek Drost

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.