Bydgoska Wataha zachęca: stwórz zespół człowiek - pies

Czytaj dalej
Fot. nadesłane przez HDR Wataha Bydgoszcz
Justyna Tota

Bydgoska Wataha zachęca: stwórz zespół człowiek - pies

Justyna Tota

Już w niedzielę w Pieckach 46 osób i 39 psów stanie na starcie pierwszego mikołajkowego dogtrekkingu, organizowanego przez HDR Wataha Bydgoszcz, która co tydzień spotyka się też w Myślęcinku.

Przed nimi - ludźmi i psami - ponad 7 km trasy po nieznanym terenie z mapą i kompasem w ręku, by szukać ukrytych punktów. A wszystko po to, by fajnie i aktywnie spędzić czas ze swym pupilem, a przy okazji pomóc psim seniorom z Fundacji Ostatnia Przystań we Wtelnie - będzie zbiórka pieniędzy (na leczenie i opał dla psiego azylu w czasie zimy) oraz darów podczas pierwszego mikołajkowego dogtrekkingu, który w niedzielę o 10.00 startuje w Pieckach. Zapisy na bieg są już zamknięte, ale kto chce pomóc, może zajrzeć na stronę ostatnia-przystan.pl lub przywieźć środki czystości, podkłady, pampersy czy specjalistyczne karmy (dla psów z chorobami nerek, wątroby) bezpośrednio do ośrodka. Kto zaś jest zainteresowany dogtrekkingiem, nie musi czekać do następnych mikołajek. Do HDR Watahy Bydgoszcz, organizatora biegu, można dołączyć poprzez Facebook.

- Grupa działa od niedawna. Na pierwsze spotkanie 5 listopada przyszło 5 osób i 7 psów. Na ostatnim spotkaniu 2 grudnia było już 14 osób i 13 psów - opowiada Kornelia Januszkiewicz, spiritus movens HDR Wataha Bydgoszcz. - Bardzo bym chciała, żeby w okolicach Bydgoszczy odbywało się, biorąc przykład z Trójmiasta, przynajmniej kilka imprez dogtrekkingowych rocznie. Mam nadzieję, że grupa psiarzy zainteresowanych tą dyscypliną będzie się powiększać - dodaje Kornelia Januszkiewicz.

Być może podobna impreza dogtrekkingowych, jak ta w najbliższą niedzielę, odbędzie się już na śniegu. Tymczasem coraz liczniejsza grupa HDR Wataha Bydgoszcz spotyka się w Myślęcinku.

Mam nadzieję, że grupa psiarzy zainteresowanych tą dyscypliną będzie się powiększać.
Kornelia Januszkiewicz, HDR Wataha Bydgoszcz

- Bez względu pogodę, spotykamy się regularnie, co tydzień, w niedziele w Myślęcinku i wspólnie biegamy. Trasa, tempo i rodzaj dodatkowych zadań po drodze dostosowywane są każdorazowo do możliwości uczestników, zarówno ludzi, jak i psów. Wszelkie informacje dotyczące spotkań udostępniane są na bieżąco na naszej stronie na Facebooku: @hdrwatahabydgoszcz. Zapraszam do przyłączenia się do naszej Watahy - dodaje Kornelia Januszkiewicz, która ma mnóstwo pomysłów na upowszechnianie dyscypliny, czy jak to kto woli zdrowego, aktywnego wypoczynku, jakim jest dogtrekking.

przegląd najciekawszych wydarzeń z Polski (źródło TVN/X-News):

>> Najnowsze i najciekawsze informacje z Bydgoszczy i regionu: www.expressbydgoski.pl

Polub nas na Facebooku

Justyna Tota

Z lokalnymi mediami współpracuję od kilkunastu lat. Od samego początku w redakcji „Expressu Bydgoskiego” miałam możliwość rozwijać się dwutorowo – jako reporter i jako edytor, co jest zgodne z moim wykształceniem. Pierwsze szlify przydały mi się w prowadzeniu bezpłatnego tygodnika informacyjnego „7 Dni Bydgoszcz”, wydawanego przez Express Media w latach 2008-2009. W ostatnich latach skupiam się głównie na wydarzeniach kulturalnych. Bez względu jednak na to, w jakiej dziedzinie przychodzi podejmować mi temat, to człowiek jest zawsze w centrum uwagi.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.