Bydgoszcz awansuje do pierwszej ligi... biurowej

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Sławomir Bobbe

Bydgoszcz awansuje do pierwszej ligi... biurowej

Sławomir Bobbe

Tysiące metrów powierzchni biurowych i setki nowych miejsc pracy - to perspektywa Bydgoszczy do końca 2020. Miasto coraz śmielej rozpycha się wśród największych miast, będących dotąd liderami w sektorze usług biznesowych. Pomagają w tym nowe biurowce.

W naszym mieście działa 41 centrów usług BPO, SSC, IT R&D, za dwa lata - i to w scenariuszu dość zachowawczym - ma być ich ponad 50. Pod skrótami, które ludziom spoza branży niewiele mówią, kryją się centra usług dla biznesu, centra badawczo-rozwojowe, usługi outsourcingowe, informatyczne i wiele innych. Nie i nazewnictwo tu jednak chodzi, a o korzyści dla miasta, które z obecności tych centrów płyną.

Już teraz zatrudnienie w nich przewyższa 10 tysięcy osób, z tego 2 tysiące znalazło zatrudnienie w okresie ostatnich dwóch lat. W ciągu 1,5 roku ta liczba ma wzrosnąć o kolejne 2 tysiące.

- Około 30% zasobów powierzchni biurowej w mieście zostało oddanych do użytku w okresie ostatnich trzech lat. Stanowi to potwierdzenie szybkiego rozwoju rynku biurowego i oznacza, że duża część powierzchni biurowej w mieście znajduje się w nowoczesnych budynkach. Jedną z najbardziej charakterystycznych cech Bydgoszczy jako ośrodka usług biznesowych jest jego wyspecjalizowanie w kierunku IT. Wśród 11 największych ośrodków usług biznesowych w Polsce Bydgoszcz zajmuje pierwsze miejsce, biorąc pod uwagę udział usług IT w strukturze zatrudnienia centrów - wynika z raportu przygotowanego przez Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL).

Z dalszej części materiału dowiesz się: 

 • jakie biurowce zostaną wkrótce oddane do użytku
 • które miejsce zajmuje Bydgoszcz pod względem zatrudnienia w centrach usług

 

Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.