Bydgoszcz nie dostrzega milionów, które przekazujemy z budżetu - uważa marszałek Całbecki

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz
Sławomir Bobbe

Bydgoszcz nie dostrzega milionów, które przekazujemy z budżetu - uważa marszałek Całbecki

Sławomir Bobbe

- Przygotuję wniosek do zarządu województwa o 16,5 miliona złotych refinansowania naszych wydatków na przebudowę Teatru Kameralnego - zapowiedział wczoraj Rafał Bruski.

- Bez zapowiedzi podjęto decyzję o pomocy finansowej dla miasta Grudziądza. Pan marszałek poinformował, że zwrócono się do niego z prośba o wsparcie finansowe. Zadeklarowano pomoc w wysokości 4,5 miliona złotych w trybie pilnym, jeszcze ze środków budżetowych na 2018 rok - mówi Łukasz Krupa, wiceprzewodniczący Sejmiku województwa. - Uchwałą Sejmiku zobowiązano się do zrefinansowania wkładu własnego miasta Grudziądza w projekcie unijnym polegającego na modernizacji sali widowiskowej w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu. Dla mnie ta sprawa jest nie do przyjęcia. To pomoc doraźna, nie gwarantująca odzyskania płynności finansowej przez miasto, wprowadzona bez żadnego planu naprawczego. To precedens, który może stworzyć kolejne tego typu sytuacje.

To są też nasze pieniądze

- Szanuję niezależność samorządu i szanuję tę decyzje - powiedział na specjalnie zwołanej konferencji prasowej prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. - Jednak wszystkie środki samorządu województwa to są środki, które są gromadzone dzięki wszystkim mieszkańcom. Oznacza to tylko tyle, że część tych środków to są pieniądze mieszkańców Bydgoszczy. Zawsze o tym mówię, że w całym województwie są prawie 2 miliony mieszkańców i przy decyzjach uznaniowych chcemy być traktowani tak samo.

Z dalszej części artykułu dowiesz się: 

 • ile miasto przeznaczy na odbudowę Teatru Kameralnego
 • jak na zarzuty Rafała Bruskiego zareagował marszałek Całbecki
Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.