Bydgoszcz w TOP 5 w Polsce. Rowerem jeździmy bezpiecznie

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Sławomir Bobbe

Bydgoszcz w TOP 5 w Polsce. Rowerem jeździmy bezpiecznie

Sławomir Bobbe

Przez cały poprzedni rok doszło w naszym mieście do zaledwie 19 wypadków z udziałem cyklistów. To czyni nas liderem wśród dużych miast całym kraju.

Serwis Morizon.pl wziął sobie na cel sprawdzenie, w jakim polskim mieście rowerzystom podróżuje się najwygodniej i najbezpieczniej. Bydgoszcz uplasowała się w środku stawki. Jest jednak jedna kategoria, z której powinniśmy być szczególnie dumni. To bezpieczeństwo rowerzystów. Okazuje się, że to u nas (dane pochodzą z zeszłorocznych policyjnych raportów) jeździ się najbezpieczniej i to u nas najmniej jest wypadków z udziałem rowerzystów. Można zauważyć, że to zwycięstwo w tej kategorii dało nam ostatecznie piąte, wysokie miejsce w rankingu, bo w pozostałych - infrastruktura rowerowa i system roweru miejskiego - wypadliśmy gorzej lub po prostu źle.

- 5. miejsce Bydgoszczy (zwyciężyła Warszawa przed Lublinem) dla wielu może się okazać niespodzianką. Miasto nad Brdą wyprzedziło m.in. Wrocław i Gdańsk, które uchodzą za jedne z najbardziej rowerowych miejsc w kraju. Bydgoszcz imponuje niskimi statystykami wypadków, ale pod względem infrastruktury wciąż ma jeszcze trochę do nadrobienia - piszą autorzy raportu.

Z dalszej części materiału dowiesz się:

 • które miasto wypadło najgorzej 
 • w jakiej klasyfikacji Bydgoszcz zajmuje drugie miejsce od końca w całym kraju
 • gdzie w Bydgoszczy powstaną nowe trasy rowerowe

 

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.