Wiktoria Żesławska

Byłą fabrykę w Zawierciu skontrolowali inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska

Byłą fabrykę w Zawierciu skontrolowali inspektorzy Byłą fabrykę w Zawierciu skontrolowali inspektorzy
Wiktoria Żesławska

Po naszym artykule, w którym informowaliśmy o chemikaliach pozostawionych na niezabezpieczonym terenie byłej Fabryki Opakowań Blaszanych w Zawierciu, na miejsce pojechali przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz prezydent i zastępca prezydenta Zawiercia. W kontroli wzięli też odział strażacy, policja i straż miejska. Oględziny potwierdziły obecność niebezpiecznych substancji na tym terenie.

Inspektorzy WIOŚ bardzo szybko zareagowali na nasze informacje o składowaniu na terenie byłej Fabryki Opakowań Blaszanych w Zawierciu niebezpiecznych chemikaliów. Już dzień po publikacji materiału na miejsce pojechali przedstawiciele WIOŚ, Urzędu Miasta Zawiercia oraz służby ratownicze.

-Nasze zadanie opierały się na zabezpieczeniu terenu zdarzenia. Byliśmy też na miejscu w razie, gdyby coś się na przykład rozlało - powiedział nam asp. Grzegorz Nowak, rzecznik PSP Zawiercie .

Co wykazały oględziny odpadów w Zawierciu?

Z informacji, które otrzymaliśmy od inspektorów WIOŚ okazało się, że na terenie byłej fabryki znajdują się substancje takiejak: rozpuszczalniki chlorowco-organiczne, roztwory z przemywania i ciecze macierzyste, odpady farb i lakierów zawierających rozpuszczalniki organiczne lub inne substancje niebezpieczne, opakowania z papieru i tektury, opakowania z metali, opakowania zawierające pozostałości substancji niebezpiecznych lub nimi zanieczyszczone.

Odpady te znajdują się w sporych ilościach, jak wynika z zapisu oględzin, jest to aż ok. 200 puszek o pojemności 200 litrów.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Wiktoria Żesławska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.