Była japońska fabryka została już sprzedana

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Jakub Nowak

Była japońska fabryka została już sprzedana

Jakub Nowak

Szwajcarska firma Model Opakowania kupiła, już oficjalnie, tereny oraz hale po dawnej fabryce telewizorów Funai na strefie ekonomicznej w Nowej Soli.

Planowana sprzedaż terenów po japońskim koncernie Funai, o której napisaliśmy jako pierwsi jeszcze we wrześniu minionego roku, w końcu stała się faktem. Ponad 84 tys. metrów kwadratowych działki oraz ponad 20 tys. metrów kwadratowych hal przejęła na początku marca spółka Model Opakowania, należąca do szwajcarskiej Grupy Model.

Co konkretnie będzie produkowane w przejętych budynkach? - Na miejscu uruchomiona zostanie produkcja opakowań z tektury falistej. Nowa Sól jest trzecią, obok Biłgoraja i Czosnowa, lokalizacją w której działać będzie spółka Model Opakowania - informuje Ewa Batko, rzecznik urzędu miasta w Nowej Soli.

Produkcja w nowym zakładzie rozpocznie się pod koniec bieżącego roku

Jak się dowiedzieliśmy, formalne podpisanie umowy oznacza, że już niedługo rozpoczną się w środku prace, związane z zaadaptowaniem istniejących już obiektów dla potrzeb nowego zakładu. Warto zaznaczyć, że polska spółka szwajcarskiego koncernu jest jednym z liderów w zakresie produkcji opakowań z tektury falistej, z nadrukiem offsetowym i fleksograficznym. W Nowej Soli planuje nie tylko zagospodarować już istniejące hale, ale także je odpowiednio rozbudować. - Produkcja w nowym zakładzie rozpocznie się pod koniec bieżącego roku. Aktualnie trwa rekrutacja - komentuje E. Batko.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.