Izabela Krzewska

Były prezes Mostostalu usłyszał 61 zarzutów. Miał kierować zorganizowaną grupą przestępczą

Były prezes Mostostalu usłyszał 61 zarzutów. Miał kierować zorganizowaną grupą przestępczą Fot. Archiwum
Izabela Krzewska

Mirosław Cz. jest oskarżony o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, która zajmowała się wyłudzaniem kredytów, m.in. ze SKOK Wołomin.

Blisko 145,6 mln zł na szkodę SKOK-u i 336,7 tys. zł na szkodę jednego z banków. To według Prokuratury Okręgowej w Białymstoku, efekty przestępczego działania Mirosława Cz. Usłyszał on łącznie 61 zarzutów. Jeden dotyczy pożyczki zaciągniętej osobiście przez oskarżonego. Pozostałe to kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą oraz osobami, które występowały o pożyczki, na podstawie nierzetelnych zaświadczeń o dochodach lub tymi, które te dokumenty wystawiały.

Z dalszej części artykułu dowiesz się m. in.

 • Czy oskarżony przyznaje się do winy
 • Kto razem z Cz. zasiada na ławie oskarżonych
Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.