Były szef doradców Zdanowskiej będzie zeznawał w jej procesie

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Szymczak
Marcin Darda

Były szef doradców Zdanowskiej będzie zeznawał w jej procesie

Marcin Darda

Druga rozprawa w procesie prezydent Łodzi mało wniosła do sprawy. Ale będą nowi świadkowie, m.in. były szef doradców Hanny Zdanowskiej.

W poniedziałek sąd przez telekonferencję przesłuchał ostatniego pierwotnie wyznaczonego świadka - byłą pracownicę Banku Pocztowego SA. To właśnie ten bank w grudniu 2008 r. przyznał Włodzimierzowi G., życiowemu partnerowi Hanny Zdanowskiej (PO), 200 tys. zł kredytu. Był to kredyt hipoteczny, za który Włodzimierz G. miał od Zdanowskiej kupić mieszkanie. Cała transakcja opiewała na 250 tys. zł. W akcie notarialnym widnieje zapis, że Włodzimierz G. przekazał Zdanowskiej 50 tys. zł w gotówce jako część zapłaty za mieszkanie. Był to tzw. wkład własny (dzięki niemu warunki przyznania kredytu mogły być korzystniejsze dla pożyczkobiorcy). Prokuratura uważa jednak, że żadnego przekazania gotówki nie było.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marcin Darda

Dziennikarz Dziennika Łódzkiego. Najważniejsze informacje ze świata polityki, samorządów i partii politycznych Łodzi i regionu łódzkiego. Informacje zdobywam sam, zazwyczaj takie, którymi władza nie chciałaby się chwalić na konferencjach prasowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.