Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Łukasz Klimaniec

Byrdy: Szczyrk potrzebuje parkingów przed miastem

Śnieg to tylko jeden z problemów Szczyrku. Poważniejszym jest natłok samochodów przejeżdżających przez tę miejscowość Fot. Agnieszka Goik Śnieg to tylko jeden z problemów Szczyrku. Poważniejszym jest natłok samochodów przejeżdżających przez tę miejscowość
Łukasz Klimaniec

Problem dojazdu do Szczyrku i poruszania się po tym mieście sięgnął zenitu w minioną sobotę, gdy po obfitych opadach śniegu burmistrz Szczyrku, Antoni Byrdy, ogłosił stan zagrożenia o znamionach klęski żywiołowej. W DZ Byrdy tłumaczy się z tej decyzji i wyjaśnia, kto jest winny tej sytuacji.

Stan zagrożenia, klęska żywiołowa, paraliż komunikacyjny - o Szczyrku w minioną sobotę mówiło się bardzo dużo…
Myślę, że dalej będzie się mówić i wreszcie społeczeństwo dowie się, jaki jest podział kompetencji i kto za co odpowiada. Bo w tej chwili wychodzi na to, że to miasto było nieudolne i stało się to, co się stało. A muszę powiedzieć, że gdyby nie było tego „tąpnięcia”, to nie wierzę, że z soboty na niedzielę przyjechałoby tu pięć pługów i było tyle policji. Po tych wszystkich działaniach, gdy wirniki zostały puszczone, droga z Białego Krzyża jest mocno poszerzona, wywieźliśmy część śniegu z chodnika przy ul. Salmopolskiej. Aczkolwiek ciągle robimy rzecz, która do nas nie należy. Zarząd Dróg Wojewódzkich, wykonawca, myśli, że zima będzie zawsze taka jak rok temu. Niestety, jest śnieg! Już 27 grudnia 2018 r. pisałem do Zarządu Dróg Wojewódzkich, że droga jest coraz gorsza, że jest nieodśnieżana, że na zakrętach jest pas metrowej szerokości - efekt był taki, że w sobotę dwa samochody nie były tam w stanie minąć się. Chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz - droga przez Szczyrk, DW 942, na której w jeden weekendowy dzień mija się 15 tysięcy samochodów, jest drogą w trzeciej kolejności odśnieżania! To jakiś nonsens.

CZYTAJCIE KONIECZNIE
SZCZYRK WPROWADZA ZAKAZ PARKOWANIA PRZY DRODZE

ZDW jest zobowiązany utrzymywać drogę przez Szczyrk. To winowajca?
Oni ogłaszają przetarg, oni wybierają wykonawcę, oni to opłacają. Droga, chodniki i pobocza należą do nich. Miasto Szczyrk ze swoimi 38 kilometrami dróg, z różnicą wzniesień 300 metrów, ma problemy, ale na dziś wszystkie drogi są przejezdne. Do każdego zakątka mieszkańcy dojeżdżają.

Dalej piszemy:

 • czy można było budować i rozwijać infrastrukturę narciarską w mieście bez dobrego dojazd,
 • co z koncepcją połączenia z Brenną przez Kotarz, 
 • czy będzie powtórka z paraliżu dróg w ten weekend.
Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Łukasz Klimaniec

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.