Bytom: Beata Szydło w KWK Bobrek. A w sobotę szykuje się marsz

Czytaj dalej
Magdalena Nowacka - Goik

Bytom: Beata Szydło w KWK Bobrek. A w sobotę szykuje się marsz

Magdalena Nowacka - Goik

Dzisiaj rano, przed KWK Bobrek, Beata Szydło, kandydatka PiS na urząd premiera spotkała się z górnikami. Odniosła się głównie do kwestii obietnic rządowych z początku tego roku i obietnic dotyczących m.in. powstania Nowej Kompanii Węglowej.

- Spotkanie było krótkie – mówi Maciej Bartków, przewodniczący zarządu komitetu PiS w Bytomiu. – Beata Szydło przypomniała, że to dzisiaj właśnie, 30 września, minął termin, zgodnie z którym miała powstać nowa spółka węglowa. Pokazała również porozumienie z 17 stycznia, które ze związkami zawodowymi podpisywała w imieniu rządu premier Ewa Kopacz – mówi Bartków.

W styczniu, tak samo jak w wielu polskich kopalniach, strajkowano także w Bytomiu. Wtedy istniała jeszcze KWK Bobrek-Centrum. Po zmianach Ruch Bobrek został i przejął go Węglokoks Kraj. Ruch Centrum trafił w ręce Spółki Restrukturyzacji Kopalń. W tej chwili praktycznie istnieje tylko Ruch Bobrek.

W sobotę o godz. 17 na Rynku zaplanowano w Bytomiu marsz „Nie dla imigrantów, tak dla kopalni”. Jego współorganizatorką jest bytomianka Katarzyna Jaksik-Lądwik, która w styczniu poprowadziła marsz protestujących w obronie kopalni KWK Bobrek-Centrum. – Chcemy zwrócić uwagę na to, w jakiej sytuacji stawia nas obecnie rząd – mówi pani Katarzyna. – Jest otwarty na uchodźców, a nie myśli o nas, o obietnicach które były składane w związku z kopalniami. Ważniejsze stają się te sprawy, a górnicy są traktowani niepoważnie – dodaje.


*Oto zakręt mistrzów w Katowicach. Każdego dnia ktoś ląduje na barierkach
*Marsz przeciw imigrantom w Katowicach ZDJĘCIA + WIDEO
*Adamek - Saleta ZDJĘCIA + WIDEO CAŁA WALKA
*Merkury Market w Rybniku otwarty! ZOBACZ KONIECZNIE

Magdalena Nowacka - Goik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.