Patryk Osadnik

Bytom chce mieć centrum przesiadkowe za 134 mln zł

Tak ma wyglądać centrum przesiadkowe w Bytomiu Fot. Fot. An Archi Group Tak ma wyglądać centrum przesiadkowe w Bytomiu
Patryk Osadnik

Bytom przymierza się do budowy centrum przesiadkowego na pl. Wolskiego. Budżet przewiduje na ten cel 134 mln zł. W 2020 r. ma zostać ogłoszony przetarg na roboty budowlane, które być może ruszą jeszcze w tym samym roku.

Temat budowy centrum przesiadkowego na pl. Wolskiego w Bytomiu wraca do nas jak bumerang. W 2014 i 2015 roku na łamach „Dziennika Zachodniego” pisaliśmy o futurystycznych planach ówczesnego samorządu. Wtedy w grę wchodziła budowa centrum przesiadkowego z parkingiem dla tysiąca samochodów, dworcem autobusowym na najniższej kondygnacji, połączeniem z dworcem kolejowym oraz przebudową okolicznego układu ruchu. Inwestycja miała zakończyć się w 2018 roku, ale do dziś na dworcu udało się wymienić jedynie tablice informacyjne z logiem KZK GOP, na takie z logiem ZTM. Nie, rozkłady nie są tutaj wyświetlane elektronicznie, bo tablic elektronicznych wciąż brak.

Tym razem temat budowy centrum przesiadkowego wrócił 13 grudnia, kiedy Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia, ogłaszał projekt budżetu na 2020 rok. Poinformował, że jedną z największych przyszłorocznych inwestycji będzie rozpoczęcie budowy centrum wartego aż 134 mln zł.

Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Patryk Osadnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.