Paweł Szałankiewicz

Bytom: Cztery osoby zginęły w pożarze kamienicy. Zatruły się czadem

Bytom: Cztery osoby zginęły w pożarze kamienicy. Zatruły się czadem Fot. Paweł Szałankiewicz
Paweł Szałankiewicz

Prawdopodobnie zaczadzenie było bezpośrednią przyczyną śmierci czterech osób w mieszkaniu przy ulicy Alfreda Piątka w Bytomiu. Do pożaru w tej kamienicy doszło w środę nad ranem.

Kamienica przy ulicy Alfreda Piątka w dzielnicy Szombierki nie wygląda reprezentacyjnie. To praktycznie pustostan. Ale w jednym z mieszkań znaleziono wczoraj ciała trzech mężczyzn oraz kobiety.

- Pożar musiał wybuchnąć jeszcze w nocy, ale pierwsze zgłoszenie w tej sprawie otrzymaliśmy dopiero rano o 10.47, kiedy zaniepokojeni mieszkańcy z okolicznych budynków zadzwonili z prośbą o sprawdzenie, skąd ulatnia się dym - mówi Tomasz Rutkowski, rzecznik straży pożarnej w Bytomiu. Wszystko wskazuje na to, że w mieszkaniu doszło do zaprószenia ognia.

Faktyczną godzinę wybuchu pożaru będzie jednak ustalał już biegły z zakresu pożarnictwa. Ofiary nie zmarły w płomieniach, a zatruły się dymem. Spaliły się meble, dwa fotele oraz tapczan.

- Strażacy, którzy przybyli na miejsce, zastali jeszcze tlący się element tapczanu, który dogasili i wynieśli na zewnątrz - dodaje Rutkowski.

W samym mieszkaniu nie było żadnych źródeł ciepła, czyli pieców bądź kaloryferów. Instalacja elektryczna została częściowo zdemontowana, a w mieszkaniu nie było prądu. Lokal był jedynym zamieszkanym w trzykondygnacyjnej kamienicy.

W dalszej części:

 • Kto na stałe mieszkał w kamienicy
 • Co o lokatorze mówą sąsiedzi
 • Ile lat miały ofiary
Pozostało jeszcze 49% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Paweł Szałankiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.