Magdalena Grabowska

Bytom Miechowice: Mieszkańcy mają tydzień, żeby znaleźć sobie nowe domy

Mieszkańcy kamienicy przy ul. Chroboka 9a muszą się wyprowadzić. Ratują z mieszkań, co mogą Fot. Magdalena Grabowska Mieszkańcy kamienicy przy ul. Chroboka 9a muszą się wyprowadzić. Ratują z mieszkań, co mogą
Magdalena Grabowska

Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego zdecydował, że w trybie pilnym wykwaterować trzeba cztery rodziny mieszkające w Miechowicach, w kamienicy przy ul. Chroboka. Budynek zagraża bezpieczeństwu mieszkańców. Mają siedem dni na wyprowadzkę.

Obfite opady deszczu oraz szkody górnicze doprowadziły do diametralnego pogorszenia się stanu budynków w Bytomiu Miechowicach. Popękane chodniki, zniszczone kamienice - tak wygląda, niestety, prawie cała okolica. W szczególnie złym stanie jest budynek przy ul. Chroboka 9.

- Ściana szczytowa uległa deformacji. W piwnicy, przez obniżenie terenu, rozszczelniły się ściany, nie tylko zewnętrzne, ale także wewnętrzne - wyjaśnia Elżbieta Kwiecińska, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Bytomiu.

Jaki będzie dalszy los domu? Jeszcze nie wiadomo. - Teraz w opracowywaniu jest ekspertyza, która pokaże, jaki zakres robót naprawczych jest konieczny - dodaje.

W środę, 23 maja wydano decyzję w trybie pilnym o wykwaterowaniu mieszkańców. Cztery rodziny do 31 maja muszą spakować wszystkie rzeczy i wyprowadzić się ze swoich dotychczasowych lokali.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Magdalena Grabowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.